Airbnb zobowiązuje się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

Airbnb chce działać jako firma Net Zero. Jaki ma plan?

Airbnb ogłosiło o swoim dążeniu do zostania firmą Net Zero. Żeby osiągnąć swój cel zamierza ograniczyć emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, które są związane z jej globalnymi operacjami korporacyjnymi. Jest to już kolejny krok, który podejmuje w celu ochrony środowiska.

Wcześniej, w 2020 roku serwis zobowiązał się do stuprocentowego wykorzystania odnawialnej energii elektrycznej w swojej działalności korporacyjnej. W tym roku został również członkiem-założycielem Koalicji LEAF. Jest to dobrowolna globalna koalicja skupiająca sektor prywatny i rządy w celu zapewnienia finansowania ochrony lasów tropikalnych i subtropikalnych.

Zobacz również:

  • Jaki rower elektryczny do 5000 zł - sprawdzamy najlepsze oferty [25.05.2022]
  • Dzień Ziemi 2022: co zrobić ze starym sprzętem AGD i RTV?

Stanowisko współzałożyciela i dyrektora generalnego Airbnb, Briana Chesky jest jasne - uważa on problem zmian klimatycznych za największe wyzwanie tego pokolenia. Firma stara się współpracowac ze swoją społecznością, by promować zrównoważone podróżowanie. Aby słowa nie zostały tylko słowami, Airbnb zobowiązało się do przestrzegania zasad NetZero, by obniżyć emisję dwutlenku węgla.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Airbnb zostanie firmą Net Zero do 2030 roku.

Polecamy: Wakacje w dobie pandemii koronawirusa - co się zmieniło?

Źródło: neowin.net