Akasa: dwa chłodzenia Low Profile dla systemów HTPC

Firma Akasa wzbogaciła swoją ofertę dwoma nowymi coolerami CPU o oznaczeniach AK-CC044 i AK-CC032. Urządzenia, które przeznaczone są do chłodzenia procesorów Intela oraz AMD, to rozwiązanie niskoprofilowe nadające się do montażu w systemach HTPC.

Model AK-CC044 charakteryzuje się niewielką wysokością wynoszącą zaledwie 30,9 mm (pozostałe wymiary - 70 x 70 mm). Dzięki temu możemy go z powodzeniem zamontować w charakteryzujących się niewielkimi wymiarami obudowach komputerowych stosowanych np. w systemach HTPC.

Akasa: dwa chłodzenia Low Profile dla systemów HTPC

Akasa AK-CC044

Urządzenie wyposażono w miedzianą podstawę (fabrycznie nałożono na nią odpowiednią warstwę pasty termoprzewodzącej) oraz aluminiowy radiator, na którym umieszczono 70-milimetrowy wentylator obracający się z prędkością 2800 obrotów na minutę (generuje przy tym hałas na poziomie 23,4 dB(A)). Cooler przeznaczony jest do rozpraszania ciepła generowanego przez procesory Intela w wersji LGA 775.

Druga z nowości - model AK-CC032 - mierzy 77,8 x 80 x 30,2 mm, waży 164 gramy i, w odróżnieniu od poprzednika, pozbawiony został wentylatora oraz wsparcia dla układów Intela (obsługuje jednostki AMD AM2/AM3 cechujące się współczynnikiem TDP nie przekraczającym 45 W).

Akasa: dwa chłodzenia Low Profile dla systemów HTPC

Akasa AK-CC032

Model AK-CC044 można kupić za niespełna 10 funtów.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - układy chłodzenia.