Akcelerator dostępu

Interia.pl wprowadziła system Cache Flow, dzięki któremu internauci uzyskają szybszy dostęp do zasobów portalu.

Portal Interia.pl wyposażono w urządzenia zwane akceleratorami internetowymi, wyprodukowanymi przez amerykańską firmę Cache Flow. Kierownictwo serwisu oświadczyło, iż Interia jest pierwszym polskim ośrodkiem internetowym wyposażonym w tego typu system.

Sieciowe akceleratory określane mianem inteligentnych urządzeń "zapamiętują" najczęściej odwiedzane przez użytkowników miejsca w Internecie. Witryny wspomagane przez Cache Flow wraz z wszystkimi podstronami w danym adresie otwierają się znacznie szybciej. Przedstawiciele Interii podkreślają, iż przy wykorzystaniu akceleratora surfowanie jest zdecydowanie tańsze, z uwagi na skrócenie czasu dostępu do danej informacji co przekłada się na obniżenie kosztów za połączenia telefoniczne.

"Dla każdego użytkownika różnica w korzystaniu z portalu będzie natychmiastowa i oczywista. Zastosowanie akceleratorów Cache Flow oznacza o wiele łatwiejszy, szybszy dostęp do serwisów tematycznych oferowanych przez Interia.pl" - powiedział Jerzy Świtek, dyrektor firmy Cygate Poland, dystrybuującej systemy Cache Flow.


Zobacz również