Akcja Assassin's Creed III rozegra się w Ameryce

God bless America! Niespodziewana publikacja dzisiejszych grafik z Assassin’s Creed III i towarzyszące im spekulacje wystarczyły, aby pociągnąć twórców za języki. Potwierdziły się informacje dotyczące osadzenia gry w czasach rewolucji amerykańskiej, a Ubisoft obiecuje podzielić się z prasą konkretami w przyszłym tygodniu.

Cover box

Od czasów III wyprawy krzyżowej, przez renesansowe Włochy (po drodze jeszcze Rzym i Konstantynopol) aż po Amerykę w XVIII wieku - tak w skrócie możemy opisać pięcioletnią wędrówkę Desmonda Milesa po systemach obecnej generacji. Przecieki, jakie nastąpiły dzisiejszego ranka, na pewno wpłynęły na decyzję Ubisoftu o udostępnieniu oficjalnej okładki pudełka z trzeciej, pełnoprawnej części Assassin’s Creed, potwierdzając jednocześnie domysły fanów.

Tak prezentuje się oficjalny cover na wszystkich platformach

Tak prezentuje się oficjalny cover na wszystkich platformach

Po zakończeniu prac nad "dwójką", zespół z Ubi przez trzy lata wdrażał powoli swoje ambitne plany mające na celu zbudowanie marki od podstaw i dostarczenie fanom jego twórczości absolutnie nowego, świeżego produktu. Opowieść Assassin’s Creed III rozgrywa się w drugiej połowie XVIII w. Wojna pomiędzy Asasynami i Templariuszami rozprzestrzeniła się na tereny Nowego Świata, oddziałując na wydarzenia amerykańskiej rewolucji. W samym środku konfliktu znalazł się zupełnie nowy bohater serii, którego możecie podziwiać na okładce kwietniowego numeru magazynu Game Informer.

Okładka kwietniowego numeru Game Informer

Okładka kwietniowego numeru Game Informer

Ubisoft obiecuje ujawnić szczegółowe informacje nt. gry 5 marca br. Kim jest protagonista i jaką rolę odegra w zapętlającym się konflikcie pomiędzy dwoma największymi zakonami? Zapraszam do dyskusji.