Akcja nawigacja

Jak co roku przyglądamy się nowym urządzeniom do nawigacji satelitarnej. GPS-y tanieją, ich mapy stają się coraz dokładniejsze, a posługiwanie się nimi - wygodniejsze. Przyglądamy się również drukarkom fotograficznym, a szczegółowym testom poddajemy kilkadziesiąt modeli odtwarzaczy MP3.


Jak co roku przyglądamy się nowym urządzeniom do nawigacji satelitarnej. GPS-y tanieją, ich mapy stają się coraz dokładniejsze, a posługiwanie się nimi - wygodniejsze. Przyglądamy się również drukarkom fotograficznym, a szczegółowym testom poddajemy kilkadziesiąt modeli odtwarzaczy MP3.

Zestawy do nawigacji satelitarnej GPS odniosły u nas spektakularny sukces, co jest o tyle ciekawe, że nie doczekaliśmy się map obejmujących cały kraj nie tylko pod względem odwzorowania wszystkich dróg, lecz także dokładnej numeracji domów. Nie przeszkodziło to setkom tysięcy Polaków kupić nawigator GPS, choćby niedoskonały. Nasze testy dowodzą, że mapy są z rroku na rok dokładniejsze. Ich wydawcy wykonują mrówczą pracę, co można zauważyć, wykorzystując na co dzień nawigację podczas jazdy samochodem czy pieszych wędrówek. Coraz ciekawsze są także same urządzenia, wyposażane w większe i lepsze ekrany LCD oraz dopracowane menu. GPS, z pozoru prosty, w praktyce jest dość złożony i dobre urządzenie nawigacyjne musi spełniać wiele warunków (wydajne akumulatory, przemyślana obudowa, duże ikony ekranowe, precyzyjny odbiornik itp).

Przejechaliśmy setki kilometrów samochodami i rowerami, aby przetestować GPS-y w praktyce. Dzięki temu masz informacje z pierwszej ręki, rzetelne i – mamy nadzieję – pomagające wybrać odpowiednie urządzenie. Ponieważ wakacje w pełni, nie zapominamy o sprzęcie, który w tym okresie zyskuje na znaczeniu. To przede wszystkim odtwarzacze MP3, które zapewniają rozrywkę w podróży, a także podczas wypoczynku na plaży czy nad jeziorem.

Nasze testy dostarczą informacji o tym, co trudno samemu sprawdzić, m.in. jak długo rzeczywiście odtwarzacz może pracować i – co nie mniej istotne – jaki dźwięk oferuje. Wyjątkowo drobiazgowo sprawdziliśmy umiejętności "mobilnych grajków" i z czystym sumieniem możemy polecić najlepsze z nich. Znajdzie się coś dla osób poszukujących modeli z pamięcią 7 ash, z twardym dyskiem, a także uniwersalnych MP3 z możliwością odtwarzania filmów. Po powrocie zechcesz zapewne wyselekcjonować najlepsze zdjęcia, zrobione cyfrówką – coraz rzadziej używamy filmów fotograficznych, dlatego pstrykamy bez umiaru. To dobrze, bo z kilkuset fotografii łatwiej wybrać kilkadziesiąt najbardziej wartościowych. Najlepsze zrobisz cyfrową lustrzanką, a my przetestowaliśmy aż dziesięć modeli tego typu. Wydrukiem zdjęć zajmują się natomiast specjalne fotograficzne drukarki atramentowe, które także nie uszły naszej uwadze.

Najlepsze w testach

<hr>

COWON D2

Akcja nawigacja

Informacje MIP, tel. 022 6223703,http://www.mp3store.pl Cena 740 zł

Najlepszy wśród odtwarzaczy MP3 określonych przez nas jako "stylowe". COWON jest nietuzinkowy, prawie całą jego obudowę pokrywa dotykowy wyświetlacz LCD o bardzo wysokiej rozdzielczości (jak na niewielką przekątną), mogący także wyświetlać filmy. Na tle konkurencji wyróżnia się rekordowym czasem pracy na baterii.

<hr>

Canon PIXMA iP6700D

Akcja nawigacja

Informacje Canon, tel. 0220 5723013,http://www.canon.pl Cena 669 zł

Nowa PIXMA jest tańsza i lepsza niż dotyczasowe modele drukarek fotograficznych Canona. Drukarka jest doskonale wyposażona (m.in. można drukować i dokonywać retuszu zdjęć drukowanych bezpośrednio z kart pamięci), dobrze wykonana i co ważne przy druku zdjęć – bardzo szybka.

<hr>

Seagate FreeAgent Go 160 GB

Akcja nawigacja

Informacjehttp://www.seagate.com Cena 470 zł

Nieczęsto zwycięski dysk jest jednocześnie najbardziej opłacalny. Tak jest w wypadku Seagate’a, który może się pochwalić najniższym kosztem gigabajta w naszym rankingu zewnętrznych twardzieli. Ma także doskonałe oprogramowanie, pozwalające na wygodną synchronizację danych z komputerem stacjonarnym oraz uruchamianie aplikacji niewymagających instalacji.

<hr>