Akcje Hyundai po rozmowach z Apple poszybowały do góry o 20%

Wystarczyła jedna plotka o rzekomej współpracy Hyundaia z Apple, a ceny akcji Koreańskiego producenta samochodów zrosły o 20%. Teraz to Hyundaiowi powinno zależeć na długotrwałej współpracy z amerykańskim gigantem technologicznym.

Wystarczyło zaledwie kilka godzin od pojawienia się informacji, że Hyundai prowadzi z Apple rozmowy na temat współpracy przy produkcji pierwszego samochodu giganta z Cupertino. Przedstawiciele firmy podkreślali, że odbyli z Apple dwie rozmowy, ale nie są one w żaden sposób wiążące.

Wnętrze elektrycznego Hyundaia Kona

Wnętrze elektrycznego Hyundaia Kona

Wieść o niespodziewanym i niezwykle intratnym dla firmy Hyundai kontrakcie spowodowała, że akcje Koreańskiego producenta samochodów na giełdzie Korea Exchange w piątek 8 stycznia 2021 roku gwałtownie poszybowały o 20% w górę.

Zobacz również:

  • Do Biedronki trafił sprzęt od znanego producenta samochodów
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Informacja o rozmowach pomiędzy firmami została przekazana przez Korea Economic Daily i potwierdzona przez Hyundai w oświadczeniu dla Bloomberga. Pracownicy Hyundai przekazali CNBC, że rozmowy prowadzone są również z innymi firmami z branży motoryzacyjnej.

Przedstawiciele koreańskiego giganta motoryzacyjnego wiele razy podkreślali, że rozmowy są we wczesnym etapie i nic nie zostało jeszcze ustalone.

Obecnie Hyundai odmawia już udzielania oficjalnych przemówień na temat spotkań z Apple. Jak łatwo się domyśleć gigant z Cupertino nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, że przedstawiciele firmy spotkali się z pracownikami Hyundai w celu omówienia przyszłości Apple Car. Samochód trafi do sprzedaży najwcześniej w 2025 roku.

Źródło: techcrunch.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: