Aktualizacja Android Wear przyniesie m.in. GPS

Smartwatche używające Android Wear otrzymają w ciągu następnych tygodni aktualizację, która doda do ich funkcji m.in. GPS oraz możliwość słuchania muzyki offline.

Czytając zapowiedzi Google, trudno nie odnieść wrażenia, że postanowiło ono krok po kroku przybliżać inteligentne zegarki do poziomu smartfonów. Wspomniane słuchanie muzyki będzie możliwe przez słuchawki obsługujące Bluetooth, pojawi się opcja własnego komponowania wyglądu ekranu głównego oraz organizowania aplikacji. Ta funkcja kompozycji wymagać będzie aplikacji "Watch Face", która pojawi w Google Play Store. Dodatkowo Android Wear otrzyma nowe elementy związane z obliczaniem dystansu pokonanego przez użytkownika.

Aktualizacja Android Wear przyniesie m.in. GPS

Trzeba przyznać, że Google wie, co robi. Na targach IFA 2014 zaprezentowano takie ciekawe urządzenia jak Asus Zen Watch, LG G Watch R, Sony SmartWatch 3 czy Motorola 360. Wszystkie one używają Android Wear i otrzymają wymienione nowości, co znacznie zwiększy ich atrakcyjność. Stawia to dość trudnej sytuacji Samsunga, któremu ciężko będzie wypromować swój system - Tizen - że o porównaniu funkcjonalności nie wspomnę.

Zobacz również:

  • OnePlus Watch to rozczarowanie jakich mało! Recenzje są miażdżące
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [20.09.2021]