[Aktualizacja] Atari i Sega Mega Drive w Lidlu. A to tylko początek oferty

Lidl idzie w ślady Biedronki i zaoferuje swoim klientom ciekawą elektronikę. Wśród dostępnych sprzętów znajdziemy gramofon, smartfon, akcesoria komputerowe oraz konsole retro.

[Aktualizacja] Atari i Sega Mega Drive w Lidlu. A to tylko początek oferty

To właśnie odświeżone warianty popularnych konsol zapewne będą hitem sprzedaży w Lidlu. Pierwszą z nich jest odświeżony wariant kultowego Atari 2600. W zestawie znajdziemy dwa joysticki oraz zestaw 110 wgranych gier. Cena konsoli to 299 zł.

[Aktualizacja] Atari i Sega Mega Drive w Lidlu. A to tylko początek oferty

Obok Atari na pułkach sklepowych zagości AtGames Sega Mega Drive Flashback HD (a nie Sega Mega Drive Mini widoczna na zdjęciu - zobacz aktualizację na końcu wiadomości).

[Aktualizacja] Atari i Sega Mega Drive w Lidlu. A to tylko początek oferty

W Lidlu pojawi się również LG K50 w promocyjnej cenie 649 zł, która jest obecnie jedną z najniższych na rynku. K50 to smartfon dla mniej wymagających użytkowników, wyposażony w ekran o przekątnej 6,26 cala, układ MediaTek Helio P22 z 8-rdzeniowym procesorem, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, podwójny aparat główny o rozdzielczości 12 i 2 Mpix oraz akumulator o pojemności 3500 mAh.

[Aktualizacja] Atari i Sega Mega Drive w Lidlu. A to tylko początek oferty

Kolejnym urządzeniem w ofercie Lidla będzie gramofon Dual DT 250. Urządzenie oferuje aluminiowy talerz, przedwzmacniacz, dwa poziomy prędkości oraz złącze USB. Cena urządzenia to 499 zł.

W ofercie sklepu znajdziemy również akcesoria komputerowe - podkładkę, mysz i klawiaturę w cenach 24,99 zł, 79,90 zł oraz 129 zł. Niestety nie znamy ich marki, podobnie jak w przypadku słuchawek gamingowych wycenionych na 129 zł. Dalej mamy soundbar Sharp za 270 zł, odporną latarkę za 59,90 zł oraz słuchawki SilverCrest za 29,90 zł.

Wszystkie urządzenia pojawią się w sklepach od 9 grudnia i będą dostępne do wyczerpania zapasów. Jeśli będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, być może Lidl zorganizuje jeszcze jedną promocję przed samymi świętami. Kto wie, może coroczna walka o karpia przerodzi się w walkę o retro konsole? Byłaby to na pewno ciekawa odmiana.

Aktualizacja: 07 grudnia 2019 21:58

Skontaktowała się z nami firma Cenega, oficjalny dystrybutor konsoli Sega Mini Drive w Polsce. Z informacji posiadanych przez dystrybutora wynika, że konsolą sprzedawaną w Lidlu nie będzie Sega Mini Drive, a Sega Mega Drive Flashback HD produkowany na specjalnej licencji przez firmę AT Games.

W porównaniu z oryginałem, wariant Flashback oferuje bezprzewodowe kontrolery, co może być problematyczne w przypadku starych gier ze względu na pojawiające się opóźnienie (są też dostępne gniazda na podłączenie kablowe). Konsola ma wgranych 85 gier, choć praktycznie jest to 45 tytułów z różnymi odmianami, ale na pocieszenie oferuje slot na kartridże.

Konsola niestety nie ma najlepszych opinii w sieci. Jej głównym problemem jest emulacja gier i niektóre tytuły działają zbyt wolno. Dlatego też przed zakupami w Lidlu warto się dwa razy zastanowić nad wyborem tego produktu.