[Aktualizacja] Atari i Sega Mega Drive w Lidlu. A to tylko początek oferty

Lidl idzie w ślady Biedronki i zaoferuje swoim klientom ciekawą elektronikę. Wśród dostępnych sprzętów znajdziemy gramofon, smartfon, akcesoria komputerowe oraz konsole retro.

To właśnie odświeżone warianty popularnych konsol zapewne będą hitem sprzedaży w Lidlu. Pierwszą z nich jest odświeżony wariant kultowego Atari 2600. W zestawie znajdziemy dwa joysticki oraz zestaw 110 wgranych gier. Cena konsoli to 299 zł.

Obok Atari na pułkach sklepowych zagości AtGames Sega Mega Drive Flashback HD (a nie Sega Mega Drive Mini widoczna na zdjęciu - zobacz aktualizację na końcu wiadomości).

W Lidlu pojawi się również LG K50 w promocyjnej cenie 649 zł, która jest obecnie jedną z najniższych na rynku. K50 to smartfon dla mniej wymagających użytkowników, wyposażony w ekran o przekątnej 6,26 cala, układ MediaTek Helio P22 z 8-rdzeniowym procesorem, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, podwójny aparat główny o rozdzielczości 12 i 2 Mpix oraz akumulator o pojemności 3500 mAh.

Kolejnym urządzeniem w ofercie Lidla będzie gramofon Dual DT 250. Urządzenie oferuje aluminiowy talerz, przedwzmacniacz, dwa poziomy prędkości oraz złącze USB. Cena urządzenia to 499 zł.

W ofercie sklepu znajdziemy również akcesoria komputerowe - podkładkę, mysz i klawiaturę w cenach 24,99 zł, 79,90 zł oraz 129 zł. Niestety nie znamy ich marki, podobnie jak w przypadku słuchawek gamingowych wycenionych na 129 zł. Dalej mamy soundbar Sharp za 270 zł, odporną latarkę za 59,90 zł oraz słuchawki SilverCrest za 29,90 zł.

Wszystkie urządzenia pojawią się w sklepach od 9 grudnia i będą dostępne do wyczerpania zapasów. Jeśli będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, być może Lidl zorganizuje jeszcze jedną promocję przed samymi świętami. Kto wie, może coroczna walka o karpia przerodzi się w walkę o retro konsole? Byłaby to na pewno ciekawa odmiana.

Aktualizacja: 07 grudnia 2019 21:58

Skontaktowała się z nami firma Cenega, oficjalny dystrybutor konsoli Sega Mini Drive w Polsce. Z informacji posiadanych przez dystrybutora wynika, że konsolą sprzedawaną w Lidlu nie będzie Sega Mini Drive, a Sega Mega Drive Flashback HD produkowany na specjalnej licencji przez firmę AT Games.

W porównaniu z oryginałem, wariant Flashback oferuje bezprzewodowe kontrolery, co może być problematyczne w przypadku starych gier ze względu na pojawiające się opóźnienie (są też dostępne gniazda na podłączenie kablowe). Konsola ma wgranych 85 gier, choć praktycznie jest to 45 tytułów z różnymi odmianami, ale na pocieszenie oferuje slot na kartridże.

Konsola niestety nie ma najlepszych opinii w sieci. Jej głównym problemem jest emulacja gier i niektóre tytuły działają zbyt wolno. Dlatego też przed zakupami w Lidlu warto się dwa razy zastanowić nad wyborem tego produktu.