Aktualizacja BF 1942 v.1.6

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Electronic Arts opublikowała największą z dotychczasowych aktualizacji gry Battlefield 1942 - niezwykle popularnej strzelaniny FPP, osadzonej w realiach II wojny światowej.

Aktualizacja BF 1942 v.1.6

Opublikowana łata uaktualnia grę do wersji 1.6 i "waży" aż 250 MB. Patch poprawia szereg wykrytych w grze błędów oraz wprowadza wiele nowych opcji i dwie nowe mapy - "Liberation of Caen" i "Raid on Agheila". Wraz z pierwszą mapą do gry wprowadzono armię kanadyjską, wyposażoną w Sexton SPA i pojazdy zwiadowcze Lynx. Po stronie alianckiej pojawił się również nowy model broni - Johnson M1941 LMG, a strona niemiecka uzyskała dostęp do nowego pojazdu zwiadowczego - Kettenkrad.

Mapa "Raid on Agheila" przeznaczona jest dla posiadaczy dodatku Secret Weapons of WWII. Dzięki niej gracze uzyskają dostęp do wielu nowych rodzajów broni, wśród których znajdą się m.in. czołgi, samobieżną artylerię, stacjonarne wyrzutnie rakiet i eksperymentalny helikopter.

Łata wprowadza też szereg modyfikacji do istniejących już map – m.in. na mapach rozgrywających się pod Kurskiem i Charkowem zastąpiono myśliwiec Yak 9, bombowcem nurkującym Ilyushin IL-2. Ponadto dzięki wprowadzonym przez patch 1.6 zmianom, mapę Battle of Britain można teraz rozgrywać również w trybie "Objective Mode" i nie potrzeba do tego celu posiadać zainstalowanego dodatku Secret Weapons of WWII. Kosmetycznym zmianom poddano również mapę Invasion of the Philippines, w której zmieniono ustawienie niszczyciela japońskiego (teraz jest zwrócony dziobem ku północy), zapewniając graczom wcielającym się w Japończyków nieco lepszą "pozycję na starcie".

Aktualizacja wprowadza również nowe systemy głosowania, które pozwolą uczestnikom rozgrywki podejmować szybkie i demokratyczne decyzje np. o usunięciu niestosownie zachowujących się graczy. Ponadto łata wprowadza nowy system blokowania dostępu do serwerów oraz nowy system zabezpieczający przed oszustwami podczas rozgrywki. Patch zawiera również modyfikacje wyszukiwarki serwerów, w której będzie można teraz zapamiętywać ulubione i najczęściej odwiedzane serwisy. Pełną listę zmian można znaleźć na oficjalne stronie gry. Łatę możecie pobrać z naszego serwera FTP.

Pliki do pobrania:

Patch 1.6 client

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?sys=gry&id=1742

Patch 1.6 serwer (win 32)

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?sys=gry&id=1743

Więcej informacji:

http://www.eagames.com/official/battlefield/1942/us/home.jsp