Aktualizacja Dashboardu Xbox 360 już 6 grudnia

Najnowsza aktualizacja oprogramowania konsoli Xbox 360 zapewni kilka nowych interesujących rozwiązań.

Już 6 grudnia dostępna będzie darmowa aktualizacja usługi Xbox LIVE dla wszystkich użytkowników. Najnowszy Dashboard zapewni nawigację przy użyciu sensora Kinect, czyli pozwoli na kontrolę głosową i ruchową całego menu a nie tylko oddzielnego małego Kinect Hub.

Dodatkowo pojawi się kilka aplikacji udostępniających nowe treści rozrywkowe z poziomu Dashboardu.

Wygląd nowego menu będzie zbliżony do wspomnianego wcześniej Kinect Hub. Intuicyjny interfejs, który będzie w pełni obsługiwany przez nawigację głosową, co pozwoli użytkownikom na przemieszczanie się pośród ulubionych elementów menu konsoli przy użyciu poleceń głosowych oraz naturalnych ruchów, możliwych dzięki wykorzystaniu sensora Kinect.

W ramach aktualizacji, która rozpocznie się od 6 grudnia, kolejne aplikacje rozrywkowe będą dodawane do interfejsu konsoli Xbox 360 do końca roku. Nowe aplikacje, opracowane pod kątem obsługi filmów, klipów internetowych, programów sportowych oraz muzyki zostaną udostępnione w ponad 20 krajach na świecie. Ilość usług dla Polski nie jest jeszcze znana.

Aktualizacja zawierać będzie również nowe funkcje społecznościowe, w tym przechowywanie profili gracza i zapisanych gier w chmurze. Dodatkową funkcją jest obsługa Sygnałów (Beacon), które działają jak flagi informujące innych użytkowników o tym w co obecnie chcielibyśmy pograć. Usługa ta może znacznie ułatwić umawianie się na wspólne rozgrywki w trybie multiplayer. Wraz z aktualizacją możemy spodziewać się również nowej wersji kontroli rodzicielskiej.