Aktualizacja Edge z nową funkcją, której nie ma nigdzie indziej

Nowa aktualizacja ma wprowadzić przełomowe zmiany ułatwiające przeglądanie Internetu. Według przecieków stanie się to niedługo, bo jeszcze w tym roku.

Microsoft Edge ma otrzymać interesującą funkcję, która pozwoli uzyskać dostęp do kart przeglądania w układzie pionowym. Po nowej aktualizacji ma być możliwe ustawienie wszystkich kart po lewej stronie okna.

Funkcja oficjalnie będzie się nazywać "Zakładki pionowe" i zostanie wprowadzona wraz z najnowszą aktualizacją Microsoft Edge. Ponadto zostanie dodany nowy przycisk, który będzie umożliwiał przełączanie między układem pionowym, a poziomym. Obecnie nowa funkcja dostępna jest tylko dla testerów na kanałach Dev i Canary, ale jeszcze w tym roku ma zostać wprowadzona dla wszystkich.

Microsoft Edge

Źródło: Windows Latest

Ponadto firma Microsoft pracuje nad ulepszonym sposobem kopiowania i wklejania adresów URL z paska adresów do treści. Nowa funkcja ma usprawnić tę czynność i wprowadzić system hiperłączy. Oznacza to, że w tekście pojawi się tytuł wraz z hiperłączem zamiast zwykłego adresu internetowego. Warto podkreślić, że nowa funkcja ma działać tylko i wyłącznie w przeglądarce Microsoft Edge.

Zobacz również: Opublikowano projekty nowego wyglądu Menu Start w Windows 10