Aktualizacja Google Maps dla Androida przynosi kilka zmian

Użytkownicy Google Maps na Androidzie doczekali się kolejnej aktualizacji, w której firma poszła za ich głosem i przywróciła widok terenu. Nie obeszło się również bez kilku ulepszeń w interfejsie użytkownika.

Tryb Terenu pokazuje dokładnie topografię wybranego obszaru, jak wzgórza, góry czy doliny, co przyda się w czasie podróży. Usunięto go bez podania żadnych przyczyn w wydaniu Google Maps 7, co wywołało liczne protesty. Google poza jego przywróceniem dodało także kilka usprawnień w interfejsie użytkownika, które mają wpłynąć na komfort obsługi programu. Znajdziemy tu między innymi wyliczenie czasu na pokonanie danej trasy w zależności od środka transportu, a w obsługiwanych krajach podawany jest także czas odjazdu środka transportu miejskiego (jak metro czy autobus) w najbliższej okolicy startu trasy.

Aktualizacja Google Maps dla Androida przynosi kilka zmian

Wracając do samych map, warto dodać, że od razu zaktualizowano ich wersję wg najnowszych danych. To wydanie Google Maps oznaczono numerem 8.1.0 i dostępne jest za darmo dla wszystkich wersji Androida od 4.0.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?
  • Edge zniechęca do pobierania Chrome
  • Wyszukiwarka Google pomoże znaleźć lekarza