Aktualizacja Google Maps dla Androida przynosi kilka zmian

Użytkownicy Google Maps na Androidzie doczekali się kolejnej aktualizacji, w której firma poszła za ich głosem i przywróciła widok terenu. Nie obeszło się również bez kilku ulepszeń w interfejsie użytkownika.

Tryb Terenu pokazuje dokładnie topografię wybranego obszaru, jak wzgórza, góry czy doliny, co przyda się w czasie podróży. Usunięto go bez podania żadnych przyczyn w wydaniu Google Maps 7, co wywołało liczne protesty. Google poza jego przywróceniem dodało także kilka usprawnień w interfejsie użytkownika, które mają wpłynąć na komfort obsługi programu. Znajdziemy tu między innymi wyliczenie czasu na pokonanie danej trasy w zależności od środka transportu, a w obsługiwanych krajach podawany jest także czas odjazdu środka transportu miejskiego (jak metro czy autobus) w najbliższej okolicy startu trasy.

Wracając do samych map, warto dodać, że od razu zaktualizowano ich wersję wg najnowszych danych. To wydanie Google Maps oznaczono numerem 8.1.0 i dostępne jest za darmo dla wszystkich wersji Androida od 4.0.