Aktualizacja Google Search 4.1 zapowiada spore zmiany w Google Now

Aktualizacja Google Search o numerze 4.1 wprowadza nowości do asystenta Google Now. Analiza aplikacji ujawnia z kolei plany Google na przyszłość dotyczące asystenta głosowego do urządzeń z systemem Android.

Google Now to asystent głosowy, z którego mogą skorzystać posiadacze smartfonów. Jego zadaniem jest badanie zachowania użytkownika i odpowiadanie na jego pytania, zanim jeszcze zdąży je zadać. W kodzie aplikacji Google Search 4.1, której częścią jest Google Now, zawarte zostały odniesienia dotyczące funkcji, jakie w przyszłości może zyskać asystent Google.

Jedną ze spodziewanych nowości w Google Now jest możliwość dzielenia się treściami z powiadomień asystenta w serwisach społecznościowych. Pozwoli to wysłać znajomym np. informację o wyniku ostatniego meczu ulubionej drużyny. Interfejs tej funkcji ma wyglądać podobnie do tego w inteligentnych okularach Google Glass.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!
  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?
Aktualizacja Google Search 4.1 zapowiada spore zmiany w Google Now

Kod aystenta Google Now zdradza funkcje, jakie mogą pojawić się w nim w przyszłości

Możliwe też, że w przyszłości asystent Google Now będzie miał możliwość odczytywania na głos powiadomień prosto z ekranu blokady. Dzisiaj można z jego poziomu sprawdzić wyłącznie powiadomienia w formie tekstowej i uruchomić aplikację Google Now komendą "Okay Google". Oprócz tego mogą pojawić się inne dodatki, jak np. możliwość kopiowania tekstu z przeglądarki na komputerze do pamięci tymczasowej telefonu lub tabletu.

Nie ma oczywiście pewności, czy nowości faktycznie ujrzą światło dzienne. Ich obecność w kodzie aplikacji Google Search 4.1 może być związana z tym, że deweloperzy testowali dane funkcje, ale zdecydowali się zaprzestać rozwoju.

źródło: androidpolice.com