Aktualizacja Microsoft Edge dostępna! Co nowego?

Firma Microsoft udostępniła najnowszą wersję przeglądarki Edge. Jakie nowe funkcje zostały wprowadzone i jak pobrać aktualizację?


Aktualizacja Microsoft Edge jest już dostępna do pobrania w systemach Windows i MacOS. Została ona udostępniona pod numerem 87.0.664.41 i zawiera kilka nowych funkcji. Ulepszenia przede wszystkim dotyczą prywatności, zakupów oraz formatu PDF.

Funkcja zakupów

Ze względu na pandemię wielu z nas decyduje się na zakupy przez Internet, a okazji w najbliższym czasie nie brakuje. Już za tydzień odbędzie się Black Friday, potem szaleńczy okres przedświąteczny oraz poświąteczne czyszczenie magazynów. Z tego powodu firma Microsoft zdecydowała się ulepszyć swoją przeglądarkę o nowe narzędzie do porównywania cen. Żeby z niego skorzystać, wystarczy wejść na popularną witrynę internetową z zakupami typu Dell czy Razer, by w pasku wyszukiwania pojawiło się okno "Zakupy w przeglądarce Microsoft Edge". W zakładce można znaleźć kody oraz kupony do wykorzystania.

Zakupy, Microsoft Edge

Drukowanie przez Edge

Została ulepszona funkcja drukowania przez przeglądarkę. Od teraz firma Microsoft wprowadziła większe możliwości konfiguracji pliku przygotowanego do druku. Do tej pory ustawienia były dosyć proste i nie pozwalały na zaawansowane ustawienia.

Funkcja prywatności

Firma Microsoft wprowadziła udogodnienia dla przedsiębiorców. Od teraz Microsoft Edge będzie można skonfigurować w taki sposób, aby przeglądarka resetowała się po każdym wyłączeniu. Dodatkowo została włączona obsługa powiązania tokenu TLS, aby blokować ponowne użycie plików cookie na urządzeniach.

Inne ulepszenia

  • Czytanie plików PDF zostało zoptymalizowane pod kątem małych ekranów
  • Dodano możliwość zaznaczania punktów w dokumencie za pomocą pióra
  • Przewijanie plików PDF jest teraz płynne
  • Obsługa DNS (DNS-over-HTTPS)

Microsoft Edge powinno zaktualizować się automatycznie po uruchomieniu. Jeżeli tak się nie stało, to należy to zrobić ręcznie. Do tego wystarczy otworzyć przeglądarkę, przejść do Ustawienia > Microsoft Edge - Informacje, a następnie włączyć wyszukiwanie najnowszej wersji.

Zobacz również: Firma Microsoft przyznaje, że popsuła kolejną funkcję w Windows 10