Aktualizacja Microsoft Teams dla macOS - znowu opóźnienia

Użytkownicy systemu Windows 10 od jakiegoś czasu mogą się cieszyć ostatnią aktualizacją Microsoft Teams. Niestety, nie tyczy się to tych korzystających z macOS, którzy będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Na początku kwietnia firma Microsoft zaczęła udostępniać ciekawą aktualizację dla systemu Windows 10. Wprowadziła tam między innymi obsługę natywnych powiadomień, której nie mogą doczekać się użytkownicy korzystający z systemu macOS. Firma Microsoft opóźnienia w dostarczenia aktualizacji na urządzenia Apple tłumaczy tym, że napotkali błędy. Te z kolei zmusiły ich do wprowadzenia dodatkowych zmian w celu poprawy niezawodności.

„Opierając się na naszych wczesnych doświadczeniach, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych zmian przed wpuszczeniem aktualizacji. Gdy będziemy gotowi do jej wdrożenia, dostarczymy nowy post w centrum wiadomości. Dziękuję za cierpliwość ”- poinformowała firma Microsoft.

Do tej pory mogliśmy się spodziewać, że aktualizacja zostanie wypuszczona jeszcze w kwietniu. Niestety, biorąc pod uwagę ostatnie oświadczenie firmy jest to mało prawdopodobne. Kiedy jednak zostanie udostępniona, użytkownicy programu Microsoft Teams będą mogli widzieć programowe alerty w centrum powiadomień macOS. Ponadto, przedstawiciele firmy Microsoft podkreślają, że włączenie natywnych powiadomień nie będzie ustawieniem domyślnym. Aby działały, użytkownicy będą musieli tę opcję włączyć za pomocą ustawień.

Wraz z nową aktualizacją, system macOS ma otrzymać jeszcze jedną funkcję, która pozwoli usłyszeć odtwarzany dźwięk z systemu podczas udostępniania ekranu. Poza tym pojawi się nowy widok dynamiczny oraz widok prezentera. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.