Aktualizacja Microsoft Teams ulepszy spotkania i rozmowy

Firma Microsoft zapowiedziała nowe funkcje, które będą przydatne dla organizatorów i uczestników spotkań w Teams. Czego możemy się spodziewać?

Program Microsoft Teams jest przygotowywany na kolejną aktualizację dla systemu Windows 10 i macOS. Jak się okazuje, nowe funkcje będą użyteczne dla tych użytkowników, którzy często biorą udział w spotkaniach i rozmowach.

Według najnowszych doniesień firma Microsoft pracuje nad nową funkcją, która pozwoli zintegrować SharePoint oraz Teams. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy uzyskają łatwy dostęp do wiadomości, dokumentów oraz innych plików.

Kolejną zapowiedzianą funkcją jest możliwość włączenia dźwięku z komputera podczas udostępniania pulpitu lub prezentacji. Do tej pory taka opcja była dostępna tylko w systemie Windows, jednak teraz skorzystają z niej także użytkownicy systemu macOS.

Jak się okazuje, nową funkcję dostaną również organizatorzy spotkań. Będzie miała ona nazwę "Moderacja spotkań" i umożliwi moderatorom na natychmiastowe wyłączenie czatu i komentarzy oraz na ich moderowanie.

Firma Microsoft zapowiada również wdrażanie nowego sposobu obsługi połączeń, który ma pokazywać kontakty, pocztę głosową oraz historię połączeń. Ma to umożliwić ponowne dołączenie do rozmowy w przypadku rozłączenia lub szybkie oddzwonienie. W planach jest również ulepszenie funkcji udostępniania wielu okien.

Microsoft Teams

Źródło: Windows Latest

Co ciekawe, po aktualizacji użytkownicy dostaną także możliwość konfiguracji statusu na określony czas. Przykładowo, będzie można ustawić "Z dala od urządzenia" na pół godziny, godzinę, dwie godziny, jeden dzień lub jeden tydzień.

Zobacz również: Jak zredukować szumy w Microsoft Teams?