Aktualizacja Microsoft Teams wprowadzi długo obiecane funkcje

W najbliższym czasie zostanie udostępniona aktualizacja Microsoft Teams, która wprowadzi ulepszenia kierowane do studentów i prowadzących zajęcia.

Firma Microsoft podała szczegóły dotyczące najbliższej aktualizacji programu Microsoft Teams, w której zostaną wprowadzone nowe funkcje kierowane głównie do studentów. Mowa między innymi o "widoku dynamicznym", który został obiecany użytkownikom już w poprzednim roku. Nowa funkcja pozwoli dostosować widok okna w wygodny sposób dla osoby prezentującej i nie tylko.

Aktualizacja Microsoft Teams wprowadzi długo obiecane funkcje

Firma Microsoft podkreśla, że widok dynamiczny ma szczególnie wpłynąć na poprawienie widoczności prezentacji w trakcie. Funkcja ta ma zapewnić między innymi optymalizację wideo dla wszystkich użytkowników. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że pojawi się możliwość widzenia uczestników spotkania, prezentacji, a także czatu w jednym momencie. Na tym jednak nie koniec, bo twórcy poinformowali, że dodadzą także widok prezentera, dzięki któremu będzie można wyświetlać notatki ze slajdów.

Aktualizacja Microsoft Teams wprowadzi długo obiecane funkcje

Nowością ma być także rozszerzenie opcji ustawień dla pokojów typu Breakout. Po aktualizacji użytkownicy będą mogli ustawić licznik czasu dla pokoju. Po upłynięciu wyznaczonego czasu, spotkanie zostanie automatycznie zamknięte i usunięte.

Zobacz również: Jak będzie wyglądał nowy Windows 10?