Aktualizacja Microsoft Teams wprowadzi nowe funkcje

Microsoft stale pracuje nad ulepszeniami programu Teams. Tym razem wraz z aktualizacją wprowadzi nowe funkcje, które będą pomocne dla studentów, uczniów oraz prowadzących.

W zeszłym tygodniu aplikacja mobilna Microsoft Teams doczekała się aktualizacji. Wprowadzone zostały nowe funkcje, takie jak: blokowanie podglądu wiadomości, integracja z pocztą głosową dzwoniącego i ulepszone sprawdzanie pisowni na urządzeniach z systemem iOS.

Ledwo firma Microsoft wydała jedną aktualizację, a już ogłosiła kolejną. Okazuje się, że zostanie wprowadzony nowy tryb prezentacji dla urządzeń z systemem Android i iOS. Zmiana będzie polegała głównie na tym, że prowadzący stream będzie mógł jednocześnie widzieć uczestników i prezentację. Ponadto zostanie wprowadzony nowy układ, który umożliwi wyświetlanie wideo na prezentacji.

Microsoft Teams

Źródło: Windows Latest

Nowa ma być również funkcja ukierunkowanej komunikacji, która pozwoli użytkownikom komputerów stacjonarnych na wysyłanie wiadomości do członków określonej roli, jeżeli mają wcześniej przypisaną rolę lub tag. Dzięki temu komunikacja ma działać sprawniej.

Aktualizacja ma być dostępna w listopadzie dla użytkowników iOS, a w grudniu 2020 lub styczniu 2021 dla posiadaczy urządzeń z systemem Android.

Zobacz również: Aktualizacja Edge z nową funkcją, której nie ma nigdzie indziej

Sprawdź ceny Windows 10 home