[Aktualizacja] Nokia Here została pobrana ponad 2,5 miliona razy z Google Play

Nokia osiągnęła nie lada sukces. Od kiedy nowa aplikacja Here Maps w wersji do systemu Android trafiła do sklepu Google Play została pobrana już ponad milion razy. Użytkownicy smartfonów i tabletów z oprogramowaniem firmy z Mountain View wykazali duże zainteresowanie programem fińskiej firmy.

Here Maps do Androida, podobnie jak wersja do smartfonów z Windows Phone, już w wersji beta okazały się bardzo udanym produktem. Użytkownicy smartfonów z systemem Google ochoczo zaczęli pobierać mapy od Nokii, które pozwalają na zapisywanie danych offline. W trzy miesiące od premiery licznik na stronie aplikacji Here Maps w Google Play wskazuje już na ponad milion pobrań.

Nawigacja GPS od Nokii z początku była rozwijana jako usługa dla użytkowników systemu Windows Phone. Po sprzedaży działu zajmującego się produkcją urządzeń mobilną, Finowie postanowili udostępnić swoje oprogramowanie także na inne platformy. Aplikacja Here Maps w wersji do systemu Android pojawiła się po raz pierwszy w sierpniu minionego roku.

Mapy Nokia Here dostępne są w sklepie Google Play

Mapy Nokia Here dostępne są w sklepie Google Play

Z początku z nawigacji Here Maps w wersji rozwojowej mogli skorzystać użytkownicy smartfonów z rodziny Samsung Galaxy. Po kilku miesiącach testów nawigacja GPS od Nokii w wydaniu oznaczonym beta pojawiła się w sklepie Google Play, skąd mogli ją pobrać posiadacze smartfonów dowolnej firmy pracujących pod kontrolą Androida w wersji 4.1 lub nowszej.

W tym roku mają pojawić się też Mapy Here w wersji do systemu iOS. Nie wiadomo jednak, kiedy nawigacja GPS od Nokii pojawi się na iPhone'ach i iPadach i użytkownicy muszą jeszcze poczekać na możliwość zainstalowania aplikacji na swoich urządzeniach.

źródło: phonearena.com

Aktualizacja:

Wedle najnowszych danych aplikacja Here Maps od Nokii przekroczyła próg 2,5 miliona pobrań ze sklepu Google Play - za neowin.net