Aktualizacja OTA dla HTC One X: Android 4.0.4 i nowy Sense 4.1

HTC One X to flagowy smartfon tego tajwańskiego producenta. Przez wielu, w tym część naszej redakcji, uważany jest za najlepszy dostępny smartfon na rynku. Niestety, jak każde inne urządzenie, posiada swoje wady. Większość tych niedoróbek eliminuje dzisiejsza, niespodziewana aktualizacja OTA (over the air).


Flagowy smartfon

HTC One X oraz Samsung Galaxy SIII to najlepsze dostępne na rynku urządzenia oparte o system Android. Oba smartfony napędza system w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich, a każdy z nich wyposażony jest w autorską nakładkę producenta. Chociaż pojawiła się już aktualizacja czystego systemu Android do wersji 4.1 Jelly Bean, urządzenia modyfikowane przez producentów będą musiały na nią nieco poczekać. Pierwszym smartfonem, który działa pod kontrolą Jelly Bean jest Galaxy Nexus, jest to system bez nakładek. HTC udostępnił dziś aktualizację swojego flagowego telefonu.

Aktualizacja OTA dla HTC One X: Android 4.0.4 i nowy Sense 4.1

Nowa wersja

Aktualizacja Androida i Sense

Aktualizacją nie jest oczywiście Jelly Bean, ale i tak wnosi ona wiele ulepszeń. Zwiększona została wydajność telefonu, który jest odczuwalnie szybszy. Płynniejsze jest nawet przełączanie otwartych aplikacji i przechodzenie między pulpitami. Oprócz nowej bazy, jaką jest Android 4.0.4 właściciele HTC One X mogą cieszyć się nową wersją nakładki HTC Sense UI w wersji 4.1. Widocznych zmian nie ma zbyt wiele, a większość dotyczy właśnie optymalizacji (w tym m.in. czasu pracy na baterii). Jednym z najważniejszych usprawnień jest natomiast możliwość użycia klawisza ostatnio otwartych aplikacji jako menu, a tym samym pozbycie się czarnego paska na dole ekranu obecnego w starszych, bądź niedostosowanych do interfejsu Holo aplikacjach. Szerzej o zmianach w nowej wersji systemu piszemy w serwisie PC World.

Zobacz również:

  • Asus ROG Phone 6 to najlepszy smartfon do gier? Pierwsze przecieki
  • Jaki smartfon 5G kupić? Najlepsze smartfony do 2000 zł [RANKING 2022]