Aktualizacja OneDrive dla wszystkich urządzeń mobilnych

Microsoft nie ustaje w walce o dominację na rynku dysków sieciowych. Dropbox ostatnio zwiększył pojemność konta do 1 TB, a dwa dni później OneDrive zyskuje nowe funkcje.

Dostępne są one dla urządzeń mobilnych zarówno z Windows Phone, jak i Androidem oraz iOS. W pierwszym przypadku udostępniono możliwość eksploracji kosza, dzięki czemu da się przywrócić z niego przypadkowo skasowane pliki oraz foldery. Dodatkowo zlikwidowano kilka zaraportowanych przez użytkowników bugów. Użytkownicy OneDrive na Androidzie mają teraz możliwość dostępu do wszystkich swoich kont z jednego miejsca - przyda się to zwłaszcza tym osobom, które mają zarówno konto prywatne, jak i służbowe. W okienku wyboru pojawiają się wszystkie dostępne konta, a użytkownik tylko wybiera, którego chce użyć.

Na iOS wprowadzono wyszukiwarkę, dzięki której można szybko odnaleźć pożądane pliki oraz funkcję All Photos view - pozwala ona na obejrzenie wszystkich plików graficznych użytkownika, posegregowanych chronologicznie. Funkcja ta znajduje się przy opcji podglądu kamerki. Microsoft zapowiada kolejne poprawki i usprawnienia w ciągu najbliższych tygodni, a także zaprasza użytkowników do zgłaszania pomysłów. A ja zapraszam do pobrania najnowszej wersji desktopowej - znajduje się ona tutaj.