Aktualizacja Redstone może wprowadzić interaktywne kafelki w Windows 10

Od premiery Windows 10 minęło już 5 miesięcy, a Microsoft szykuje się do udostępnienia pierwszej dużej aktualizacji rozwojowej swojego oprogramowania. Jedną z nowości w uaktualnieniu Windows 10 Redstone mogą być interaktywne kafelki w Menu Start.

Pierwsza duża aktualizacja Windows 10 zbliża się wielkimi krokami. Microsoft rozpoczął już udostępnianie pierwszych wersji uaktualnienia Redstone członkom programu Windows Insider. Jak na razie nie widzą oni jeszcze żadnych gruntownych zmian w interfejsie i nowych funkcji, ale w niedalekiej przyszłości powinny się one pojawić.

Microsoft nie składa żadnych wiążących obietnic dotyczących zmian w Windows 10 ale niewykluczone, że razem z Redstone pojawią się interaktywne kafelki. Microsoft prezentował pomysły jak można usprawnić menu start już rok temu i od tego czasu inżynierowie pracują nad tym rozwiązaniem.

Interaktywne kafelki mogą pojawić się w Windows 10 z aktualizacją Redstone

Interaktywne kafelki mogą pojawić się w Windows 10 z aktualizacją Redstone

Dotknięcie interaktywnego kafelka mogłoby go rozwinąć, a Menu Start i ekran główny telefonów z Windows 10 Mobile mogłyby przekształcić się w zbiór zaawansowanych widżetów. Przykładem zastosowania interaktywnych kafelków może być aplikacja pogody pokazująca po dotknięciu więcej informacji lub aplikacja pocztowa prezentująca po dotknięciu skrzynkę odbiorczą.

Biorąc pod uwagę to, ile czasu minęło od pierwszych prezentacji, dodanie nowej funkcji w ramach aktualizacji Redstone jest dość prawdopodobne. Jeśli tak się stanie, to kafelki w Windows 10 staną się znacznie bardziej użyteczne. Aplikacje będą mogły po dotknięciu kafelka wyświetlać jeszcze więcej treści bez otwierania aplikacji.

źródło: neowin.net