Aktualizacja: Samsung ma problem z tabletami Galaxy Tab S? Producent dementuje plotki

Samsung Galaxy Tab S to nowa rodzina tabletów koreańskiego producenta, która została bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów i klientów. Niestety, niektóre egzemplarze tabletów z tej linii mają wadę fabryczną. Procesor zbytnio się nagrzewa co prowadzi do deformacji obudowy.

Nowe urządzenia mobilne Samsunga wyposażone w ekrany typu Super AMOLED to sprzęt z naprawdę wysokiej półki. Producentowi udało się połączyć bardzo dobrą jakość wykonania ze świetnej jakości ekranem i wydajnymi podzespołami zamykając całość w bardzo cienkiej obudowie. Powstało kilka wariantów tabletów w dwóch odmianach różniacych się długością przekątnej ekranu: 8,4 cala oraz 10,5 cala.

Wygląda niestety na to, że Samsung przesadził z odchudzaniem urządzeń z linii Galaxy Tab S. Do sieci trafiają zdjęcia tabletu Tab S 8,4 w którym widać deformację tylnej części obudowy. W sieci widać też sporo komentarzy użytkowników, którzy spotkali się z podobnym problemem w nowym modelu tabletu koreańskiej firmy.

Deformacja obudowy jest efektem zbytniego nagrzewania się sprzętu. Przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej urządzenia do granic możliwości procesor dość mocno się nagrzewa, a oddane przez niego ciepło, wedle użytkowników których dotknął ten problem, nieco odkształca obudowę.

Wśród obecnych urządzeń mobilnych w sprzedaży bardzo wiele smartfonów i tabletów wydziela duże ilości ciepła i nie jest to niespotykanym zjawiskiem. Niestety, producenci nie zawsze dbają o to, aby sprzęt pod obciążeniem zachowywał się prawidłowo. Nie wiadomo jeszcze, jak dużej liczby tabletów Galaxy Tab S dotyczy ten problem - możliwe, że to wada tylko kilku sztuk, a nie całej partii.

źródło: sammobile.com

Aktualizacja: (22.07.2014r 17:32)

Samsung odcina się od doniesień na temat problemów z przegrzewaniem się tabletów z linii Galaxy Tab. O to oficjalne oświadczenie firmy:

"Tylna obudowa Tab S nie ulega odkształceniom pod wpływem temperatury procesora. Zidentyfikowano kilka egzemplarzy z nieco wadliwym tylnym panelem, nie ma to jednak nic wspólnego z pracą procesora czy użytymi w procesie produkcyjnym materiałami. Chcemy zapewnić wszystkich Klientów, że sprawa została dogłębnie zbadana i wyjaśniona. Jeśli ktokolwiek podejrzewa, że jego Tab S może mieć wadę, prosimy o kontakt z autoryzowanym centrum serwisowym, gdzie urządzenie można za darmo zdiagnozować i serwisować." - Jerzy Łabuda, Samsung Polska.