Aktualizacja Windows 10 21H1 nie powala

Najnowsza aktualizacja Windows 10 21H1 jest już dostępna do pobrania. Istnieje jednak kilka powodów, przez które nie warto się zbytnio ekscytować.

Windows 10 21H1 jest tylko drobną aktualizacją, polegającą głównie na dostrojeniu systemu operacyjnego i naprawieniu błędów, chociaż zastosowano małe dodatki i poprawki. Ogólnie 21H1 nie zmienia zbyt wiele, a ponadto wygląda na to, że Microsoft jest dość ostrożny przy wdrażaniu nowych usprawnień. Gigant oprogramowania podaje:

W obecnym środowisku wiemy, że nadal bardziej niż kiedykolwiek polegasz na swoich komputerach. W rezultacie początkowo przyjmujemy wyważone podejście przy wprowadzeniu aktualizacji z maja 2021.

W nadchodzących tygodniach ograniczamy jej dostępność, aby zapewnić niezawodne pobieranie dla wszystkich, więc aktualizacja może nie być dostępna od razu.

Jest to oczywiście standardowa praktyka w przypadku wdrażania aktualizacji funkcji systemu Windows 10. Takie działanie ma zapewnić, że ​​nieprzewidziane problemy nie będą miały wpływu na zbyt wiele urządzeń.

Dodatki do funkcji, o których wspomnieliśmy na początku, obejmują obsługę wielu kamer przez Windows Hello i udogodnienia w zakresie bezpieczeństwa dzięki ulepszeniom wydajności dla funkcji Windows Defender Application Guard. Rozwinięto również zasady usługi z grupy Windows Management Instrumentation (WMI) oraz kilka aktualizacji zabezpieczeń.