Aktualizacja Windows 10 - czy warto ją pobrać?

Firma Microsoft udostępniła aktualizację systemu Windows 10 o nazwie KB4598291. Co poprawka zawiera i czy warto ją zainstalować?

Firma Microsoft wypuściła aktualizację Windows 10 pod nazwą KB4598291, która jest dedykowana dla urządzeń z system w wersji 20H2 2004. Pobieranie poprawki jest opcjonalne, więc nie zainstaluje się ona automatycznie na naszych urządzeniach. Mimo wszystko warto zwrócić na nią uwagę, bo zmiany dla wielu mogą być dosyć istotne.

Aktualizacja KB4598291 zawiera poprawki dla ostatnio występujących krytycznych błędów. Jakiś czas temu pisaliśmy o błędzie powodującym problemy z działaniem funkcji, która pozwala łatwą nawigację pomiędzy otwartymi oknami za pomocą skrótu klawiszowego Alt-Tab. Według rozpiski problem został usunięty. Ponadto nie uświadczymy już błędu, który powodował zawieszenie systemu po włączeniu gry na pełen ekran lub trybu tabletu. Dodatkowo według dziennika zmian problemy związane z dostępem do dokumentów znajdujących się na pulpicie i wyodrębnieniem pliku ZIP w trybie offline również zostały zniwelowane.

Windows Update

Jak pobrać aktualizację?

  1. Otwórz wyszukiwarkę i wpisz "Ustawienia"
  2. Wybierz folder "Aktualizacja i zabezpieczenia"
  3. W zakładce Windows Update kliknij "sprawdź aktualizacje"
  4. Pojawi się "dostępne są opcjonalne aktualizacje dotyczące jakości"
  5. Wybierz "Pobierz i zainstaluj"

Opcjonalnie można skorzystać z bezpośredniego łącze pobierania dostępnego tutaj.