Aktualizacja Windows 10 powoduje piszczący problem

Według raportów, ostatnia aktualizacja o numerze KB5000842 powoduje ogromne awarie dźwiękowe na niektórych komputerach z systemem Windows 10.

Ostatnia aktualizacja o numerze KB5000842 to ważna poprawka dedykowana systemowi Windows 10 w wersji 20H2 oraz 2004. Jej instalacja zapewnia usunięcie wszelkich awarii związanych między innymi z OneDrive. Niestety, firma Microsoft już od przeszło roku daje się poznać z tej najgorszej strony, głównie ze względu na to, że każda kolejna wypuszczona poprawka generuje kolejne błędy. Tak jest i tym razem, bo jak się okazuje, użytkownicy po zainstalowaniu KB5000842 zgłaszają problemy z dźwiękiem.

windows 10 pisk

Amerykański serwis informacyjny Beranews podaje, że użytkownicy raportują nietypowy problem po włączeniu plików zawierających audio. Według nich komputery zaczynają generować wysokie dźwięki, których nie sposób wyłączyć lub ignorować. Kłopotliwy błąd dotyczy głównie sprzęty z podobnymi konfiguracjami audio 5.1. Na dzień dzisiejszy nie podano instrukcji rozwiązania hałaśliwego problemu przede wszystkim dlatego, że nie jest znana przyczyna jego powstawania. Póki firma Microsoft nie wyda aktualizacji z poprawką, trzeba liczyć się z występowaniem piszczącego dźwięku.

Zobacz również:

  • Xbox Game Pass wzbogaci się o 18 nowych gier! Sprawdź, na co możemy liczyć
  • Windows 10 domyślnie zablokuje aplikacje - sprawdź które
  • Czy HarmonyOS to dobra alternatywa dla Androida?
Aktualizacja Windows 10 powoduje piszczący problem

Jako tymczasowe rozwiązanie firma Microsoft zaleca odtwarzanie dźwięków za pomocą przeglądarki internetowej lub innej aplikacji niż ta, w której po włączeniu pojawia się awaria. Inny sposobem może być aktywowanie dźwięku przestrzennego, który można wykonać klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę głośnika na pasku zadań. Dalej wystarczy wybrać z listy "Dźwięk przestrzenny (Wyłączone)" oraz włączyć jedną z dostępnych opcji.