Aktualizacja Windows 10 rozwiązuje palące problemy systemu

Najnowsza kompilacja wypuszczona przez firmę Microsoft usuwa błędy, które powodowały: problemy z piszczącym dźwiękiem audio, uszkodzenie paska zadań oraz spadek wydajności. Sprawdź, jak ją zainstalować.

Ostatnie aktualizacje zbiorcze systemu Windows 10 firmy Microsoft przyzwyczaiły nas do tego, że powodują więcej problemów, niż faktycznie naprawiają. Na szczęście, najnowsza, lipcowa poprawka jest inna, bo w końcu usuwa niektóre z krytycznych błędów zgłoszonych w 2021 roku. Mowa tutaj o trzech głównych problemach: usterce audio, uszkodzonych ikonach paska zadań oraz spadku wydajności podczas grania w gry.

Windows 10

Już w kwietniu tego roku użytkownicy licznie skarżyli się na zmniejszenie liczby klatek na sekundę i niską wydajność po zainstalowaniu aktualizacji KB5001330 kierowanej do systemu Windows 10 w wersji 2004, 20H2 oraz 21H1. Po tym jak sprawa była szeroko komentowana w mediach, firma Microsoft wystosowała oświadczenie, że u niewielkiej grup użytkowników ten błąd faktycznie występuje. Następnie przedstawiciele wydali poprawkę, jednak nie rozwiązała ona w pełni wszystkich problemów. Kolejnym błędem licznie zgłaszanym przez raportującym był piszczący dźwięk wydobywający się z głośników. Firma Microsoft zauważyła ten problem w maju, jednak do tej pory nie zareagowała jakoś znacząco. Ostatni z wymienionych awarii dotyczył paska zadań, który pojawił się na krótko po premierze nowej funkcji "Wiadomości i zainteresowania". Na szczęście, najnowsza lipcowa aktualizacja KB5004237 rozwiązuje je wszystkie!

Zobacz również:

  • Użytkowników Windows czekają comiesięczne poprawki B i C. Czyli?
  • Fortnite - aktualizacja 17.21 dodaje nową, potężną broń
  • Xbox Series S w wersji przenośnej? Microsoft zaprezentował konsolę
Windows 10

Źródło: Windows Latest

Jak zainstalować aktualizację?

  1. W wyszukiwarce systemu wpisz "Ustawienia"
  2. Wybierz "Aktualizacja i zabezpieczenia"
  3. Wybierz zakładkę "Windows Update"
  4. Kliknij "Sprawdź aktualizację"
  5. Kliknij "Zainstaluj teraz"
  6. Zresetuj komputer

Nie wiesz jaki wideorejestrator jest warty uwagi? Sprawdź Mio MiVue 818!