Aktualizacja Windows 10 - uważaj na te problemy

Firma Microsoft udostępniła aktualizację systemu Windows 10 o nazwie KB4592438. Niestety, jak większość ostatnich i ta zawiera w sobie błędy. Co zgłaszali użytkownicy?

Aktualizacja systemu Windows 10 o nazwie KB4592438 zasłynęła głównie z usunięcia błędu, który powodował wyskakiwanie Blue Screena (Blue Screen of Death). Niestety, poprawka wprowadziła kilka innych irytujących problemów, o których stale informują użytkownicy. Błędy występują w systemie Windows 10 dla wersji 1909, 1903 oraz 2004.

Głównym błędem, który występuje, to problem z instalacją. Według raportów system zapętla pobieranie aktualizacji, a proces za każdym razem kończy się niepowodzeniem. Kody błędu jakie się pojawiają to: 0x8007000d, 0x800f0922 i tym podobne.

Na przykład jeden komunikat o błędzie informuje, że „brakuje niektórych plików aktualizacji lub występują z nimi problemy. Spróbujemy ponownie pobrać aktualizację później. Kod błędu: (0x8007000d)" - informuje jeden z użytkowników

Innym wyjątkowo uciążliwym problemem jest błąd, który powoduje problemy z wydajnością. Użytkownicy zgłaszają między innymi opóźnienia podczas otwierania i zamykania programów oraz ogromny wzrost wykorzystywania zasobów (procesora i pamięci RAM).

Windows 10, blue screen

Użytkownicy AMD zgłaszają, że wyskakuje im komunikat "Błąd aplikacji" podczas uruchomiana programów takich jak Command Prompt. Dodatkowo raporty informują również o problemach związanych z Bluetooth, a nawet z BSOF (Blue Screen).

Jedynym rozwiązaniem na błędy jest po prostu wstrzymanie się z aktualizacją do czasu wyjścia stabilnej wersji.

Zobacz również: Promocja na okulary VR od HTC!