Aktualizacja Windows 11 - na pokładzie nowy Zegar ze Spotify

Microsoft wprowadził do Windowsa 11 zapowiadaną wcześniej funkcję. Najnowsza kompilacja wprowadza odświeżoną aplikację Zegar z trybem Focus.

Na początku sierpnia Panos Panay - dyrektor wykonawczy zajmujący się systemem Windows pochwalił się na mediach społecznościowych nową aplikacją Zegar z trybem skupienia oraz integrację ze Spotify. Po dwóch tygodnia oczekiwania rozwiązanie trafiło do osób testujących Windowsa 11.

Nowa aplikacja Zegar
Źródło: slashgear.com

Nowa aplikacja Zegar

Źródło: slashgear.com

W najnowszej kompilacji systemu operacyjnego Windows 11 znajdziemy zupełnie nową aplikację Zegar, która zastąpiła dotychczasowe rozwiązanie przeniesione bezpośrednio z Windowsa 10.

Zobacz również:

Aplikacja Zegar jest drugim obok Painta programem, który poza zmianami wizualnymi doczekał się również nowych funkcji. Po aktualizacji Zegar oferuje tryb skupienia oraz sesje skupienia (Focus Sessions). Całość uzupełnia integracje ze Spotify.

Sesje skupienia mają sprzyjać zwiększonej produktywności. Microsoft zamierza wesprzeć pracowników pracujących przy komputerach. Dzięki nowej aplikacji Zegar możliwe będzie łatwiejsze stosowanie techniki Pomodoro oraz lepsze planowanie swojego dnia roboczego.

Microsoft proponuje sesje pełnego skupienia z przerwami na odpoczynek i oderwanie się od pracy. Microsoft opierając się na badaniach zintegrował aplikację Zegar ze Spotify. Specjalnie przygotowane piosenki mają pomóc nam w skupieniu się na pracy oraz poprawić koncentrację.

Niestety nadal nie wiemy czy w finalnej wersji Windowsa 11 użytkownicy będą mogli wybierać własne playlisty i piosenki.

Aplikacja Zegar pobierać będzie dane dotyczące zadań do wykonania z innej usługi giganta z Redmond - Microsoft To-Do.