Aktualizacja Xbox One poprawia jakość grafiki. Wystarczyło wyłączyć jeden filtr

Gracze z całego świata, którzy zdecydowali się kupić konsolę Xbox One od Microsoftu mają powody do zadowolenia. Producent w ostatniej aktualizacji wyłączył wyostrzający filtr. Był on do tej pory przyczyną spadku jakości grafiki w grach, gdzie konieczne jest skalowanie rozdzielczości z 720p na 1080p.

Konsola Xbox One otrzymała kolejną aktualizację oprogramowania. Jedną z nowości jest wyłącznie filtru wyostrzającego. Był on wykorzystywany podczas skalowania grafiki w grach z rozdzielczości 720p do 1080p. Użytkownicy forum Neogaf dzielą sie zrzutami ekranu z gier przed i po aktualizacji, na których wyraźnie widać poprawę. To, że poprawa grafiki nie jest efektem placebo potwierdził Drew McCoy, czyli pracownik studia Respawn Entertainment odpowiedzialnego za produkcję gry Titanfall.

Jak wynika z wypowiedzi jednego z deweloperów pracujących nad tytułem dla nowej konsoli Microsoftu, graczy ma czekać poprawa grafiki w grach na konsoli Xbox One poprzez jeszcze lepsze wsparcie renderowania w wysokiej rozdzielczości. Wszystko dzięki pracom nad nowym pakietem SDK dla programistów. Jak na razie jednak klienci, którzy wybrali nowego Xboksa, muszą zadowolić się wyłączeniem wspomnianego filtra.

Zobacz również:

  • Sprawdzamy wydajność Windows 11 – wyniki są niejednoznaczne
  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [19.10.2021]
Aktualizacja Xbox One poprawia jakość grafiki. Wystarczyło wyłączyć jeden filtr

Biorąc pod uwagę wszystkie problemy wieku dziecięcego, które trapią Xbox One, wygląda na to, że Microsoft wypuścił nie do końca dopracowany produkt. Dopiero teraz poprawiane są błędy i niedociągnięcia, które powinny zostać wyeliminowane zanim pierwszy egzemplarz konsoli trafił na sklepowe półki. Pocieszać możemy się tym, że gdy producent w końcu zdecyduje się na oficjalną sprzedaż konsoli w naszym kraju, będzie to produkt kompletny. Jak na razie bowiem Xbox One nie jest oficjalnie sprzedawany w Polsce i nie wiadomo, kiedy ta sytuacja się zmieni.

źródło: neowin.net