Aktualizacja... aktualizacji Windows

Aktualizacje Windows, czyli Windows Update, doczekały się odświeżenia i ulepszenia. Nowy klient Microsoft Update znalazł się już u użytkowników na całym świecie. Co wprowadza?

Nowy Windows Update przynosi usprawnienia dotyczące komunikacji między klientem WU/MU a serwisem aktualizacyjnym, a także ulepsza jego ochronę przed niepowołanymi. Te nowe elementy istnieją już w systemach Windows 8,1 oraz Windows RT 8.1, a świeży klient przeznaczony jest dla Windows 7 Service Pack 1, Windows Server 2008 R2 Service Pack 1, Windows 8, Windows RT i Windows Server 2012. Poprawka następuje automatycznie, jeżeli użytkownik ma włączone automatyczne aktualizacje. Jak na razie nie ma sposobu, aby pobrać aktualizację samodzielnie przez Windows Server Update Services (WSUS), nie jest także planowany samodzielny instalator. Kto więc chce odświeżyć klienta, musi włączyć aktualizacje.

Aktualizacja... aktualizacji Windows

Informacja na oficjalnym blogu firmy głosi, że ustawienia klienta użytkownika nie zostaną w żaden sposób zmienione po aktualizacji, jednak wymagany będzie restart systemu operacyjnego w celu wprowadzenia zmian. Oczywiście Microsoft zaleca pobranie nowego klienta. Pomijając to, można w skrócie napisać, że zaktualizowano aktualizator, aby lepiej aktualizować.