Aktualizacja bezpieczeństwa dla Windows 7 niebezpieczna. Użytkownikom pojawia się BSOD

Microsoft wciąż pracuje nad usunięciem błędu cechującego aktualizację KB2823324, który stwarza poważne problemy użytkownikom systemu Windows 7. Niektórym z nich pojawiał się na ekranie komputera Blue Screen of Death.

Tydzień temu Microsoft udostępnił paczkę poprawek bezpieczeństwa o numerze KB2823324 przeznaczoną dla Windows 7 i Windows Server 2008. Nieco później jeden z brazylijskich serwisów poinformował o poważnych problemach, których przysporzyła ona użytkownikom "siódemki". Po jej zainstalowaniu niektórym z nich przestały działać programy antywirusowe (potwierdzone przypadki dotyczą produktów firm Kaspersky i Trend Micro), natomiast inni doświadczyli powtarzającego się restartu komputera oraz pojawiania się ekranu Blue Screen of Death.

Microsoft potwierdził, że problem ten faktycznie występuje:

"Firma Microsoft bada przypadki, w których system może nie zostać uruchomiony ponownie lub aplikacje mogą nie zostać załadowane po zastosowaniu aktualizacji zabezpieczeń 2823324." - czytamy w wydanym przez Microsoft oświadczeniu.

Gigant zalecił wszystkim użytkownikom (nie tylko tym, którzy mają problemy) odinstalowanie problematycznej aktualizacji. Usunął też łącza do jej pobierania.

Pozbawiona błędów aktualizacja powinna zostać wydana w ciągu kilku najbliższych dni. Microsoft musi się bardzo spieszyć, gdyż w Internecie pojawia się coraz więcej wpisów osób, które doświadczyły identycznych problemów, jak opisane na początku.


Zobacz również