Aktualizacja dla iPhone 5S naprawi Touch ID

Apple szykuje poprawkę, która rozwiąże problem z Touch ID iPhone'a 5S określany jako "AuthenTec Fade".

Jedną z najważniejszych innowacji wprowadzonych wraz ze smartfonem iPhone 5S jest czytnik linii papilarnych Touch ID, za pośrednictwem którego możemy np. odblokować urządzenie oraz autoryzować zakupy App Store.

"Czytnik Touch ID rozpoznaje Twoje linie papilarne pod dowolnym kątem. Niezależnie od orientacji — w pionie, poziomie lub każdym położeniu pośrednim — Twój iPhone zawsze Cię rozpozna. A ponieważ Touch ID umożliwia zarejestrowanie więcej niż jednego odcisku, potrafi też rozpoznać osoby, którym ufasz." - czytamy na stronie Apple.

Zobacz również:

  • macOS Monterey - koniecznie sprawdź te nowe funkcje [poradnik]

Niestety z czasem okazało się, że wbrew zapewnieniom Apple uzbrojony w Touch ID iPhone 5 nie rozpozna nas zawsze. Pojawił się bowiem problem nazywany "AuthenTec Fade" (od nazwy firmy odpowiedzialnej za technologię skanowania), który objawia się tym, że jakość odczytu pogarsza się. Na tę chwilę użytkownicy stosują więc następujące tymczasowe rozwiązania:

- ponownie rejestrują odcisk palca (niestety po kilku tygodniach problem powraca)

- rejestrują ten sam palec kilka razy jako osobne palce (dzięki temu jest większa szansa, że system za pierwszym razem nas rozpozna)

Na szczęście, jak się właśnie dowiadujemy dzięki serwisowi Apple Insider, firma Apple świadoma jest istnienia tego problemu i pracuje nad aktualizacją oprogramowania, która powinna go rozwiązać.