Aktualizacja do Windows 8 nawet 10 razy szybsza niż do Windows 7

Microsoft zapowiedział, że dzięki zmianom w procesie instalacyjnym aktualizacja do Windows 8 będzie przebiegała znacznie szybciej niż miało to miejsce w przypadku Windows 7. Nawet 10 razy szybciej!


Jeżeli zapowiedzi Microsoftu się sprawdzą, z pewnością zostaną one bardzo przychylnie przyjęte przez użytkowników systemów Windows. Tym bardziej, że nie mają to być jedynie kosmetyczne zmiany.

Znacznie przyspieszona instalacja

Z informacji podanych przez Microsoft wynika, że proces czystej instalacji Windows 8 zajmie 21 minut, czyli będzie aż o 35% krótszy niż w przypadku Windows 7, któremu czynność ta zajmowała 32 minuty.

W przypadku "średniej aktualizacji", która obejmuje 213 000 plików i 77 aplikacji, "ósemka" będzie szybsza od poprzedniczki aż 3-krotnie. Przeprowadzi bowiem ten proces w zaledwie 42 minuty, czyli aż o 89 minut szybciej.

Największego przyspieszenia możemy jednak oczekiwać podczas potężnych aktualizacji. Np. z "przeróbką" 1 400 000 plików i 120 aplikacji Windows 8 poradzi sobie aż 10 razy szybciej niż Windows 7 (w 52 minuty zamiast 513 minut).

Znacznie ułatwiona instalacja

Dokonując aktualizacji w Windows 7 musieliśmy w sumie korzystać z czterech różnych kreatorów i przejść przez maksymalnie 60 okien. Na szczęście Microsoft pochylił się również i nad tym problemem. W "ósemce" możemy więc liczyć na spotkanie z jednym kreatorem i zaledwie 11 oknami.

Różne systemy w procesie aktualizacji

Decydując się na aktualizację do Windows 8 będziemy musieli pamiętać, że w zależności od tego, od jakiego systemu startujemy, zależy zakres migracji naszych danych. Przedstawia się on następująco:

Aktualizacja z Windows 7: aplikacje, ustawienia systemu, pliki osobiste

Aktualizacja z Windows Vista: ustawienia systemu, pliki osobiste

Aktualizacja z Windows XP: pliki osobiste

Więcej na ten temat znajdziecie na blogu Building Windows 8