Aktualizacja oprogramowania dla Olympusa XZ-1

Firma Olympus udostępniła do pobrania aktualizację oprogramowania dla aparatu Olympus XZ-1. Firmware w wersji 1.2 wprowadza minimalne zmiany w funkcjonowaniu cyfrówki.

Najważniejszą zmianą, którą wprowadza nowe oprogramowanie jest pojawienie się w menu aparatu pozycji "Pic Orientation". Umożliwia ona uruchomienie mechanizmu, który dokonuje detekcji orientacji zdjęcia. Dzięki temu w trybie podglądu można samodzielnie wybrać orientację zdjęcia (pionową lub poziomą). Wszystkie ustawienia zostaną zapisane w danych EXIF.

W celu zainstalowania firmware 1.2 należy pobrać program OLYMPUS Digital Camera Updater i za jego pomocą dokonać aktualizacji oprogramowania. Aplikację, jak i samo oprogramowanie można pobrać z oficjalnej strony producenta.

Olympus XZ-1 to zaawansowany aparat kompaktowy, która swoją premierę miał w styczniu 2011 roku. Aparat wyposażony jest w jasny obiektyw o zakresie ekwiwalentu 28-112mm. XZ-1 posiada sensor HS CCD o rozdzielczości 10 Mpix oraz 3-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 610 tysięcy punktów.

Olympus XZ-1 rejestruje filmy w jakości HD720p i umożliwia zapisywanie zdjęć w formacie RAW. Aparat posiada również wbudowane specjalne złącze akcesoriów. Umożliwia ono podłączenia do kompaktu akcesoriów dostępnych dla aparatów z serii PEN. Olympus XZ-1 kosztuje 1748 zł.