Aktualizacja oprogramowania do AirTag - jakie nowości na pokładzie? [30.04.2022]

Apple wprowadziło nowe oprogramowanie układowe dla lokalizatorów AirTag. Czy przewidziano nowe funkcje?

Lokalizatory Apple AirTag otrzymały właśnie nową aktualizację oprogramowania układowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że to już druga aktualizacja w ciągu kilku dni. Dlaczego Apple zdecydowało się na udostępnienie kolejnej łatki?

Lokalizator Apple AirTag
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Lokalizator Apple AirTag

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Oczywiście wszystko ze względu na odnalezione błędy. Nowa wersja systemu operacyjnego o numerze kompilacji 1A291c zastępuje wersję 1A291a. Jak widać gigant z Cupertino zmienił jedynie ostatnią literkę, co oznacza, że nie powinniśmy spodziewać się wielu nowości. Czy przewidziano zatem jakąkolwiek nową funkcję?

Zobacz również:

Firma Apple niestety nie udostępniła oficjalnego dziennika zmian, więc nie posiadamy potwierdzonych informacji. Pierwsze testy lokalizatorów z najnowszym oprogramowaniem 1A291c nie wskazują, aby inżynierowie dodali nowe funkcje. Prawdopodobnie skupiono się na poprawie odnalezionych błędów i wprowadzono zmiany kodu źródłowego, które pozytywnie wpłyną na sposób pracy lokalizatorów Apple AirTag.

Posiadasz lokalizator AirTag i zastanawiasz się jak zaktualizować jego oprogramowanie? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces. Jeżeli cały czas zastanawiasz się nad zakupem lokalizatora od Apple koniecznie sprawdź naszą recenzję Apple AirTag.

AKTUALIZACJA 08.09.2021

Apple zdecydowało się na wprowadzenie trzeciej aktualizacji dla lokalizatorów AirTag na przestrzeni ostatnich tygodni. Co skłoniło inżynierów do tak częstych aktualizacji?

Najnowsza wersja oprogramowania układowego otrzymała numer kompilacji 1A291e i zastępuje udostępnioną 1 września kompilację 1A291c.

Ponownie Apple nie udostępniło oficjalnego dziennika zmian. Firma nie chwali się nowościami w oprogramowaniu, więc podejrzewamy, że ponownie chodzi o latanie błędów i poprawki wpływające na działanie lokalizatorów.

AKTUALIZACJA 16.09.2021

Na jaw wyszły nowe informacje dotyczące ostatnich aktualizacji oprogramowania dla lokalizatorów AirTag. Okazuje się bowiem, że ostatnia wersja systemu operacyjnego została wysłana do niewielkiej liczby osób. Po testach na użytkownikach producent zdecydował się na udostępnienie systemu na wszystkie lokalizatory.

AirTag
Źródło: apple.com

AirTag

Źródło: apple.com

Ostatnia wersja 1A291e została udostępniona na maksymalnie 25% lokalizatorów AirTag. Najnowsze wydanie 1A291f, które pojawiło się wczoraj całkowicie znosi ten limit. Oznacza to, że system trafi na wszystkie AirTagi.

Jeżeli nie otrzymałeś jeszcze nowego oprogramowania, lokalizator sam zaktualizuje się w przeciągu kilku dni i zrobi to w sposób całkowicie niezauważalny. W razie potrzeby możesz skorzystać z naszego poradnika.

Z raportów wynika, że najnowsza wersja systemu operacyjnego lokalizatorów AirTag nie wprowadza na pokład żadnych nowych funkcji. Prawdopodobnie firma Apple zdecydowała się na usunięcie błędów i drobne poprawki.

W chwili obecnej nie znamy genezy dziwnego sposobu udostępniania ostatniej aktualizacji oprogramowania.

Niestety Apple nie pozwala na wymuszenie instalacji najnowszej wersji systemu operacyjnego na lokalizatory AirTag.

Wyżej wymieniony sposób aktualizacji jest nietypowy dla firmy Apple, która zawsze udostępnia najnowsze wersje systemów operacyjnych na wszystkie kompatybilne urządzenia w tym samym czasie.

AKTUALIZACJA 27.04.2022

Siedem miesięcy po udostępnieniu najnowszej aktualizacji oprogramowania sprzętowego AirTag, firma Apple udostępnia właścicielom urządzeń śledzących przedmioty nową wersję oprogramowania. Oto, co musisz wiedzieć o tej nowej wersji.

Apple zaczyna rozpowszechniać nową wersję oprogramowania układowego do swoich trackerów przedmiotów AirTag. Nowa wersja firmware'u pojawia się siedem miesięcy po poprzednim wydaniu. W zeszłym roku firma Apple wprowadziła ulepszenia w funkcjach zapobiegających prześladowaniu dla urządzeń śledzących przedmioty, a także uruchomiła aplikację dla użytkowników Androida, aby odkryć AirTag.

Dzisiejsze nowe wydanie oprogramowania sprzętowego to wersja 1.0.391 i ma numer budowy 1A301. Przed dniem dzisiejszym najnowszą wersją oprogramowania sprzętowego AirTag była wersja 1.0.291 o numerze budowania 1A291e. Warto wspomnieć, że nie ma sposobu na wymuszenie aktualizacji. Zamiast tego wystarczy upewnić się, że urządzenie AirTag znajduje się w zasięgu telefonu iPhone, a powinno się ono automatycznie zaktualizować.

Nie jest jasne, co nowego zawiera ta zaktualizowana wersja oprogramowania sprzętowego, ale zaktualizujemy tę historię, gdy dowiemy się więcej na ten temat. Jest również możliwe, że dzisiejsza aktualizacja do AirTag zawiera dodatkowe ulepszenia funkcji anti-stalking, które Apple opracowało od premiery produktu w zeszłym roku.

AKTUALIZACJA 30.04.2022

Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego AirTags dostraja niepożądany dźwięk śledzenia w celu łatwiejszego wykrywania

Na początku tego tygodnia firma Apple rozpoczęła aktualizację oprogramowania sprzętowego dla systemu AirTag, lecz wtedy nie było jasne, jakie zmiany zawiera to uaktualnienie. W najnowszym dokumencie wsparcia technicznego firma Apple ujawniła, że dostraja ono dźwięk wydawany przez nieznane urządzenia AirTag, które podróżują z Tobą.

Aktualizacja: 30 kwietnia 2022 08:43
Aktualizacja: 27 kwietnia 2022 07:40
Aktualizacja: 16 września 2021 08:48
Aktualizacja: 08 września 2021 08:40