Aktualizacja psuje Xbox One. Microsoft radzi, jak naprawić problem

Najnowsza aktualizacja, która pojawiła się na niektórych konsolach Xbox One, nie pozwalała na użytkowanie sprzętu. Microsoft opublikował poradnik, jak samemu wyeliminować problem.

Zdjęcie autorstwa Corentin Detry z Pexels

Do części użytkowników konsoli Xbox One trafiła w ostatnim czasie nowa aktualizacja. Mowa tutaj o członkach programu Xbox Insiders. Po instalacji korzystanie z konsoli stało się niemożliwe.

Problemem okazał się czarny ekran, wyświetlający się przez cały czas po uruchomieniu konsoli. Uniemożliwiało to korzystanie ze sprzętu w jakikolwiek sposób. Na całe szczęście, problem ten nie dotyczy wszystkich użytkowników, ponieważ błąd nie znajduje się w ogólnodostępnej wersji systemu. Microsoft w odpowiedzi na informacje o awarii, udostępnił krótki poradnik, jak poradzić sobie z problemem. Wystarczy przywrócić na konsoli najnowszą wersję systemu, która dostępna jest publicznie dla wszystkich użytkowników. Jak to zrobić?

  • Naciśnij i przytrzymaj przyciski parowania + wysuwania przez około 15 sekund
  • Po pojawieniu się dwóch dźwięków włączenia, puść przyciski
  • Na ekranie pojawi się nowe menu, w którym należy wybrać „Rozwiązywanie problemów”, a następnie „Zresetuj Xboksa, ale zachowaj Gry i Aplikacje”.

Po wszystkim gracze muszą ponownie zalogować się na swoje konta.

Zobacz także: Darmowa gra dostępna na GOG.com. Sprawdź, jak odebrać

Zobacz również: