Aktualizacja smartfonów Sony Xperia Z do Androida 4.4.4 KitKat już w Polsce

Sony udostępniło uaktualnienie do najnowszego oficjalnego wydania Androida dla wybranych smartfonów w swojej ofercie. Posiadacze urządzeń z rodziny Xperia Z od teraz mogą zainstalować aktualizację wprowadzającą na ich smartfony system Android KitKat 4.4.4.

Google udostępniło Androida w wersji KitKat 4.4.4 niecałe dwa tygodnie temu. System jak zwykle zadebiutował na urządzeniach z rodziny Nexus, ale japoński produceny Sony zdążył już przygotować łatkę dla swoich smartfonów. Z nowej wersji oprogramowania już teraz mogą korzystać posiadacze takich telefonów jak Sony Xperia Z1 i Xperia Z1 Compact oraz phabletu Xperia Z1 Ultra.

Aktualizacje Androida zwykle udostępniane są partiami i często zanim trafią do Polski mija trochę czasu. Tym razem Sony się postarało, a posiadacze wymienionych wyżej urządzeń już teraz mogą, w niecałe dwa tygodnie od wydania KitKata 4.4.4 przez Google, pobrać nową wersję Androida u siebie.

Aktualizacja smartfonów Sony Xperia Z do Androida 4.4.4 KitKat już w Polsce

W nowej wersji nie ma co spodziewać się wielkich nowości. Oficjalna lista zmian wymienia poprawki bezpieczeństwa, usprawnienia w przetwarzaniu obrazu z aparatu i lepszą obsługę Google Voice, zarządzania kontaktami i streamingu muzyki od Google. Oprócz tego Sony zaktualizowało do najnowszej wersji systemowe aplikacji i usunęło błędy.

Android 4.4.4 to zapewne finalne wydanie systemu w wersji KitKat. Już na jesieni ma zadebiutować odświeżony Android L. Nową wersję systemu w wersji beta mogą już teraz testować posiadacze wybranych urządzeń z linii Nexus, czyli smartfona Nexus 5 i tabletu Nexus 7 z 2013 roku.