Aktualizacja systemu Windows 10 21H2 - będą nowe funkcje!

Pojawiła się aktualizacja systemu Windows 10 21H2 dla testerów z programu Windows Insider. Okazuje się, że firma Microsoft postanowiła wprowadzić nowe funkcje, których do tej pory nie było.

Testerzy z programu Windows Insider otrzymali aktualizację systemu Windows 10 21H2 znaną pod nazwą "Sun Valley", która jest nową wersją zapoznawczą kompilacji Build 21337. Użytkownicy otrzymali liczne ulepszenia i nowe funkcje dla pulpitów wirtualnych, Eksploratora plików oraz aplikacji wbudowanych. Sprawdźmy dokładnie, czego możemy się spodziewać, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona dla wszystkich.

Windows 10 21H2 Sun Valley

Windows 10 Wirtualne pulpity

Źródło: Windows Latest

Przede wszystkim firma Microsoft zwiększyła możliwości konfiguracji wirtualnych pulpitów. Wprowadziła ona między innymi opcję zmiany nazw oraz kolejności pulpitów, a nawet personalizację tła każdego z nich. Aby zmienić kolejność ustawienia należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "Przesuń w lewo" lub "Przesuń w prawo".

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [06.12.2021]
  • Windows 10: jak nagrywać pliki audio? [PORADNIK]
  • Windows 11 - szykują się zmiany w Centrum Powiadomień i trybie samolotowym
Windows 10 21H2 Sun Valley

Windows 10 Wirtualne pulpity

Źródło: Windows Latest

Wprowadzony został również nowy design Eksploratora plików. Pojawiło się większa przestrzeń między elementami z kolumn i wierszy. Jednak jeżeli użytkownik woli poprzedni układ i wygląd, to w ustawieniach można skonfigurować ustawienie włączając nową opcję o nazwie "Użyj trybu kompaktowego".

Windows 10 21H2 Sun Valley

Źródło: Windows Latest

Ponadto pojawiła się usługa "Auto HDR", która automatycznie poprawia wrażenia z gry podczas korzystania z gier kompatybilnych z DirectX 11 i DirectX 12. Dodatkowo pojawiła się opcja dostosowania napisów w aplikacjach systemu Windows 10 takich jak Filmy i TV oraz Microsoft Edge. Aby to skonfigurować należy przejść do Ustawienia > Łatwość dostępu > Słuch > Podpisy.

Zobacz również: Wikipedia stanie się płatna! Zapłacą firmy korzystające z jej danych