Aktualizacja watchOS 7.6 - co nowego?

Apple wydał aktualizację systemu do watchOS 7.6, który zasila smartwatche firmy. Co nowego wprowadza ta wersja i czy warto ją instalować?

Źródło: Apple

Apple wydał watchOS 7.6, szóstą już dużą aktualizację systemu operacyjnego, na którym działają smartwatche firmy. Pierwsza wersja watchOS 7 została wydana we wrześniu 2020 roku, a watchOS 7.6 pojawia się dwa miesiące po wydaniu watchOS 7.5.

Aktualizację watchOS 7.6 można pobrać za darmo za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Apple Watch na iPhonie, przechodząc do Ogólne > Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, być umieszczony na ładowarce i być w zasięgu sparowanego z nim iPhone'a.

Zobacz również:

  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!
  • iOS 14.7 uniemożliwia odblokowanie Apple Watch!
  • watchOS 8 – nie instalujcie wersji beta na Apple Watch!

Według informacji od Apple, aktualizacja watchOS 7.6 przynosi wsparcie dla aplikacji EKG i powiadomień o nieregularnych rytmach serca do 30 dodatkowych regionów. Żadne inne nowe funkcje nie zostały odkryte podczas procesu testowania wersji beta i jest prawdopodobne, że watchOS 7.6 będzie jedną z ostatnich aktualizacji systemu operacyjnego watchOS 7, ponieważ Apple pracuje nad przejściem do watchOS 8.