Aktualizacja z Windows 8.1 Preview do RTM usunie wszystkie aplikacje

Rzecznik Microsoftu podał kilka bardzo istotnych informacji dotyczących aktualizacji Windows 8 do Windows 8.1 Preview i RTM. Zamierzasz z niej skorzystać, musisz je poznać.

Wiele już wiemy na temat darmowej aktualizacji dla Windows 8, czyli Windows 8.1 (kodowa nazwa Blue), której publiczna wersja poglądowa zostanie udostępniona dokładnie 26 czerwca podczas konferencji Microsoft Build Developer Conference 2013, natomiast wersja finalna powinna pojawić się "jeszcze w tym roku".

Dla przypomnienia jego różnych funkcji zapraszam do obejrzenia oficjalnego materiału wideo przygotowanego przez Microsoft:

oraz nieoficjalnego filmu prezentującego działanie "magicznego" przycisku Start, który ponownie zagościć ma na dolnym pasku:

Dzisiaj mam dla Was kolejną bardzo interesującą informację, którą podał rzecznik Microsoftu. Otóż wynika z niej, że przy aktualizacji z wspomnianej wersji poglądowej do wersji RTM usunięte zostaną wszystkie aplikacje. Co ważne, będziemy tutaj jednak mieli pewną różnicę w zależności od wykorzystywanej platformy:

- w przypadku Windows RT (ARM) będziemy musieli przeinstalować aplikacje Metro

- w przypadku Windows 8 (x86) będziemy musieli przeinstalować aplikacje Metro i desktopowe

Inaczej sprawa wygląda przy przejściu z Windows 8 do Windows 8.1: tutaj nie ma obawy, wszystkie aplikacje, dane i ustawienia zostaną zachowane.