Aktualizacja zabezpieczeń Windows XP zawiesza komputery

Microsoft po 13 latach zakończył wsparcie systemu Windows XP, ale mimo to nadal dystrybuowane są poprawki bezpieczeństwa dla niektórych aplikacji. Powinno to ucieszyć posiadaczy komputerów ze starą wersją oprogramowania. Niestety, ostatnie uaktualnienie Microsoft Security Essentials w niektórych przypadkach powoduje konieczność reinstalacji systemu.

Wsparcie systemu Windows XP zakończyło się po 13 latach, ale Microsoft jest świadomy tego, że miliony użytkowników na całym świecie nadal korzysta z tego systemu. Z tego powodu nadal udostępniane są aktualizacje wybranych aplikacji, w tym oprogramowania antywirusowego Microsoft Security Essentials. To generalnie dobra wiadomość dla osób, które nie chcą lub nie mogą porzucać systemu Windows XP. Niestety, ostatnia paczka aktualizacja powoduje problemy.

Okazało się, że po zainstalowaniu najnowszej łatki Microsoft Security Essentials wielu posiadaczy komputerów z systemem Windows XP natrafiło na problemy. Te objawiają się spowolnionym działaniem systemu, a w niektórych przypadkach nawet niewłączaniem się komputera. Jedynym rozwiązaniem na ten moment jest wyłączenie usługi, a jeśli to nie pomoże, to konieczne jest przeinstalowanie systemu i wyczyszczenie partycji, na której został zainstalowany.

Zobacz również:

  • Office 365 od lat jest domem malware? Wszystko na to wskazuje
  • Sprawdzamy wydajność Windows 11 – wyniki są niejednoznaczne
Aktualizacja zabezpieczeń Windows XP zawiesza komputery

W sieci podniosły się nawet głosy, że Microsoft wprowadził problematyczną poprawkę do Microsoft Secuirty Essentails w Windows XP… specjalnie. Trudno jednak w to wierzyć, bo w przypadku wypłynięcia na wierzch informacji o celowości tego działania firmie z Redmond groziłby poważny kryzys wizerunkowy. Najpewniej mamy tutaj do czynienia z niefortunnym zbiegiem okoliczności.

źródło: myce.com