Aktualizacje Androida dla smartfonów Google Pixel przez dwa lata. Słabo na tle Apple...

Smartfon Pixel na pewno będzie otrzymywał nowe wersje Androida przez dwa lata.

Pixel i Pixel XL to nowa linia smartonów Google zaprezentowana kilka tygodni temu. Z pewnością jedno z ważniejszych pytań stawianych przez osoby zamierzające kupić takie urządzenie brzmi: przez jaki okres będę otrzymywał aktualizacje dla Androida? Dzisiaj znamy już na nie odpowiedź.

"Telefony Pixel otrzymują aktualizacje Androida przez co najmniej dwa lata od daty rozpoczęcia sprzedaży urządzenia w Google Store. Po dwóch latach nie możemy zagwarantować kolejnych aktualizacji." - tłumaczy Google w znajdującej się na stronie Pomocy sekcji "Aktualizowanie Androida i sprawdzanie jego wersji".

Co z aktualizacjami bezpieczeństwa?

Google zapowiada, że telefony Pixel otrzymywały będą aktualizacje bezpieczeństwa "co najmniej 3 lata od daty rozpoczęcia sprzedaży lub 18 miesięcy od daty ostatniej sprzedaży urządzenia w Google Store, w zależności od tego, który okres jest dłuższy."

Pixel = Nexus

Oznacza to, że w przypadku nowej linii Google nie zdecydowało się na zaoferowanie dłuższego okresu wsparcia niż ma to miejsce w przypadku urządzeń Nexus. Wciąż więc słabo to wygląda na tle najgroźniejszej konkurencyjnej platformy - iOS - w przypadku której Apple zapewnia znacznie dłuższy okres udostępniania nowych wersji systemu. Dla przykładu, użytkownicy iPhone'a 5S zaczynali od iOS 7 i "załapali" się jeszcze na iOS 10.