Aktualizujesz system do iOS 15? Nie będziesz mógł nigdzie zadzwonić!

Aktualizacje systemu operacyjnego w starszych iPhone'ach prowadzą do pewnych problemów.

iOS 15

Apple udostępniło kolejną wersję systemu operacyjnego iOS, tym razem oznaczonego numerem 15. Aktualizacji mogą dokonać posiadacze nawet tak wiekowych urządzeń jak iPhone 6s, który na rynku pojawił się w 2015 roku. Posiadacze iPhone'ów z systemami iOS 12 i iOS 13 także mogą zaktualizować je do najnowszej wersji. Nie obyło się jednak bez problemów.

Pierwsze informacje, które pojawiają się w sieci tuż po aktualizacji nie są dobrymi wieściami dla giganta z Cupertino. Wielu użytkowników ich smartfonów czekało do późnych godzin, aby rozpocząć aktualizację swoich urządzeń i od razu natknęli się na pierwsze problemy związane z iOS 15. Okazuje się, że po pobraniu najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple telefony nie są w stanie znaleźć karty SIM. Takie problemy pojawiły się u wielu użytkowników iPhone 12, którzy zgłaszali je na chińskim portalu społecznościowym Weibo. Kolejny problem pojawiał się po przełączeniu smartfona w tryb samolotowy. Po takiej czynności nie było możliwości wyłączenia go.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
  • Sprawdź, czy Twóje hasła na iPhone są zagrożone!
  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!

Na szczęście szybkie wyłączenie i ponowne włączenie telefonu rozwiązywało ten problem. W większości przypadków brak rozpoznania karty SIM przez telefon jest spowodowany przez oprogramowanie, a nie przez fizyczną usterkę, więc wyjmowanie i ponownie wkładanie karty nie powinno być konieczne, jednak może okazać się niezbędne, jeżeli problem nie zniknie po zrestartowaniu iPhone'a.

System iOS 15 został zaprezentowany przez Apple podczas konferencji WWDC 2021 (Worldwide Developer Conference), która odbyła się na początku czerwca tego roku.

Zobacz także: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?

Źródło