Aktualny Boris RED

Boris RED, graficzne narzędzie do komponowania i tworzenia napisów zostało uaktualnione do wersji 2.1, w której udoskonalono m.in. opcje eksportu plików do formatu Macromedia Flash.

Narzędzie do komponowania grafik dwu- i trójwymiarowych oraz tworzenia napisów Boris RED, zostało uaktualnione do wersji 2.1, w której została przyspieszona praca mechanizmu renderowania 3D, poprawiono funkcje 'motion tracking', udoskonalono opcje eksportu stworzonych plików do formatów Macromedia Flash i DV. Boris RED umożliwia pracę z grafikami 2D i 3D i oferuje narzędzia do wprowadzania napisów, tworzenia grafik wektorowych, modelowania trójwymiarowego i animacji. Rozszerzone funkcje integracji z 'hostem' oznaczają, że Boris RED 2.1 pracuje teraz bezpośrednio z poziomu aplikacji oferowanych np. przez firmy Canopus, DPS, Discreet, Fast, in-sync, Matrox, Sony i Unlead.

W interfejsie użytkownika pojawiły się nowe kontrolki zapewniające szybki dostęp do opcji 'Make Texture Track', 'Make Motion Path' oraz trybu 'wireframe'. Z kolei nowy schemat automatycznego nadawania nazw ścieżkom, nazywa je według typu pliku medialnego jaki został na niej umieszczony (np. 'picture', 'sound', 'animation'). Rozmiar i jakość animacji flashowej może być kontrolowana podczas eksportu oraz może zawierać dźwięk MP3 zarówno w trybie 'mono', jak i 'stereo'. Boris RED 2.1 mogą darmowo pobrać zarejestrowani użytkownicy wersji 2.0, natomiast posiadacze wcześniejszych edycji muszą zapłacić około 200 GBP.

http://www.boris.com


Zobacz również