Aktywacja iPhone'a... od DVD Jona

"DVD Jon strikes back". Słynny haker, znany m.in. ze złamania zabezpieczeń DRM w iTunes, ujawnił sposób aktywacji nowego telefonu firmy Apple bez potrzeby wiązania się umową z jedynym w Stanach Zjednoczonych autoryzowanym dostawcą - AT&T.

Sposób, który przedstawił Jon Lech Johansen - znany też pod pseudonimem DVD Jon - nie umożliwia niestety korzystania z telefonu w innej sieci, ale wszystkie pozostałe jego funkcje są odblokowane. Jednym słowem iPhone zamienia się w panoramicznego iPoda z obsługą sieci Wi-Fi.

Do odblokowania służy specjalny program napisany przez Johansena, który imituje zachowanie serwera odpowiadającego za aktywację urządzeń przez firmę Apple. Instrukcje, jak przeprowadzić proces aktywacji znaleźć można w blogu DVD Jona. Stamtąd też można pobrać kod źródłowy i binarium programu zastępującego serwer aktywujący telefony.

Instrukcje udostępnione przez Johansena nie są podane w jawny sposób, napisał on, że są one bezużyteczne, jeżeli się nie rozumie "magicznych numerów", które podał na swojej stronie. My też nie będziemy ich tutaj rozszyfrowywać, lecz wystarczy trochę "hakerskiej wiedzy", lub poszperania w Internecie, aby móc pomyślnie przeprowadzić aktywację iPhone'a.

Jak aktywować iPhone'a bez AT&T

Magic iTunes 7.3.0.54 numbers:

Offset 2048912: 33C0C3

Offset 257074: 28

Offset 257013: 33C9B1

Add "127.0.0.1 albert.apple.com" to c:\windows\system32\drivers\etc\hosts

Więcej o próbach całkowitego odblokowania nowego dziecka firmy Apple i możliwości korzystania z niego w sieciach innych niż tylko AT&T pisaliśmy już wcześniej w artykule "Jak zdjąć simlocka w iPhone'ie?".

Warto bowiem pamiętać, iż DVD Jon nie jest jedynym, który pracuje nad złamaniem zabezpieczeń najnowszego produktu Apple'a. O tym, że iPhone zostanie złamany lada dzień przekonują też inni hakerzy.