Akumulator MagSafe dla iPhone 12 - najdroższy powerbank o śmiesznej pojemności

Apple zaprezentowało dodatkowy akumulator MagSafe dla iPhone'a 12. Jego cena zwala z nóg. Jak MagSafe Battery Pack wygląda w porównaniu do starszych modeli?

Apple od czasów wprowadzenia na rynek iPhone'a 6 posiada w swoim portfolio dedykowane pokrowce z wbudowanymi powerbankami. Smart Battery Case nigdy nie zdobyły ogromnej popularności. Wszystko ze względu na okropny design z wystającym garbem, w którym umieszczono dodatkowy akumulator.

iPhone 12 mini/iPhone 12 z akumulatorem MagSafe
Źródło: Apple.com

iPhone 12 mini/iPhone 12 z akumulatorem MagSafe

Źródło: Apple.com

Wraz z premierą iPhone'a 12 pojawiła się nowa możliwość - wykorzystanie magnetycznego portu MagSafe do przyczepienie powerbanka. Niemalże rok po premiera firma Apple zdecydowała się na wprowadzenie iPhone 12 Battery Pack. Jest to nic innego jak zewnętrzny powerbank dedykowany do iPhone'a, który korzysta z MagSafe. Wcześniej na rynek trafiły już podobne produkty firm trzecich. Jak wypada w porównaniu z nimi akumulator MagSafe.

Zobacz również:

Zacznijmy od tego, że klasycznie już dla Apple nowe akcesorium do najtańszych nie należy. Akumulator MagSafe kosztuje 499 zł i sprzedawany jest na oficjalnej stronie Apple. Wkrótce powinien trafić również do portfolio autoryzowanych sprzedawców.

Akumulator MagSafe w Apple Store

Akumulator MagSafe w Apple Store

Akumulator kompatybilny jest z iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Całość dostępna jest w jednej wersji kolorystycznej (białej) i jednym rozmiarze. Oznacza to, że na każdym modelu iPhone'a rozwiązanie to wyglądać będzie inaczej. W przypadku najmniejszego iPhone 12 mini akumulator MagSafe zajmuje prawie całe plecki. Po połączeniu z modelem iPhone 12 Pro Max pozostają spore szpary z obu stron obudowy, które mogą utrudnić korzystanie z telefonu.

Klasycznie dla siebie firma Apple nie podała żadnych danych technicznych dotyczących akumulatora, ale dowiedzieliśmy się już co nieco o specyfikacji technicznej. Okazuje się, że za 499 zł otrzymamy powerbank o oszałamiającej pojemności 1460 mAh. Oznacza to, że iPhone'a 121 Pro Max z wykorzystaniem akumulatora MagSafe naładujemy do zaledwie około 50%.

Akumulator MagSafe dostępny jest już w magazynach Apple. Dostawa trwa od 5 do 7 dni roboczych.

Źródło: apple.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: