Akumulator MagSafe na pierwszy zdjęciach

Nowe akcesorium MagSafe zacznie docierać do klientów już w tym tygodniu. Jeden z nich dostał już swój egzemplarz i podzielił się jego zdjęciami w sieci.

Źródło: Steven Russell

Steven Russell z Memphis, powiedział, że udało mu się zakupić swój egzemplarz akumulatora MagSafe z lokalnego sklepu Apple w ten weekend. Postanowił podzielić się zdjęciami nowego akcesorium do iPhone'ów 12 na portalu Reddit, zapewniając bliższe spojrzenie na projekt i jego grubość.

Russel podzielił się także swoimi pierwszymi odczuciami z obcowania z nowym sprzętem. Wskazuje, że akumulator MagSafe jest stworzony z twardego, ale gładkiego plastiku, a moc magnesów jest zaskakująco silna, nawet w przypadku używania silikonowego etui MagSafe. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż trzymana - za pomocą magnezów - na pleckach iPhone'a bateria budziła wiele kontrowersji. Dodał też, że pomimo swojej grubości, zaokrąglone krawędzie akumulatora sprawiają, że telefon wciąż jest bardzo wygodny do trzymania.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!
  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [15.09.2021]
  • Aktualizacja iOS 14.7 - co nowego?

Russell potwierdził również, że akumulatorem MagSafe można bezprzewodowo ładować słuchawki AirPods.

Wyceniony w Polsce na 499 zł (na oficjalnej stronie Apple), akumulator MagSafe mocuje się magnetycznie do tylnej części iPhone'a 12 mini, iPhone'a 12, iPhone'a 12 Pro lub iPhone'a 12 Pro Max, zapewniając dodatkowe godziny pracy na baterii. Apple twierdzi, że akumulator jest w stanie bezprzewodowo ładować iPhone'a z mocą do 5 W w podróży lub z mocą do 15 W, gdy akumulator jest podłączony do zasilacza o mocy 20 W lub wyższej za pomocą kabla ze złączem Lightning na USB-C.

Po podłączeniu akumulatora do iPhone'a 12 z systemem iOS 14.7 lub nowszym, ładowanie iPhone'a rozpocznie się automatycznie, a status ładowania pojawi się na ekranie blokady. iOS 14.7 został już oficjalnie wydany i oczywiście dostał wsparcie do nowego akcesorium, o czym można przeczytać tutaj.

Nowy akumulator MagSafe można zamówić w sklepie internetowym Apple, lecz jedynie w kolorze białym. Nie wiadomo dokładnie, kiedy można spodziewać się pierwszych dostaw.

Źródło: Steven Russell

Źródło: Steven Russell

Źródło: Steven Russell

Źródło: Steven Russell

Źródło: Steven Russell

Źródło: Steven Russell