Akustyczna czwórka

Po co utrudniać sobie życie? Hasło reklamowe firmy Acoustica w wolnym tłumaczeniu brzmi ''Oprogramowanie powinno być łatwe w użyciu!''. I rzeczywiście, jej produkty cechuje bardzo prosta obsługa i duża funkcjonalność, pozwalające się skupić na szybkim i efektywnym wykonaniu zadania.


Po co utrudniać sobie życie? Hasło reklamowe firmy Acoustica w wolnym tłumaczeniu brzmi 'Oprogramowanie powinno być łatwe w użyciu!'. I rzeczywiście, jej produkty cechuje bardzo prosta obsługa i duża funkcjonalność, pozwalające się skupić na szybkim i efektywnym wykonaniu zadania.

Firma oferuje cztery programy: do nagrywania płyt CD-Audio, tworzenia do nich okładek, miksowania dźwięków oraz zamiany formatów plików dźwiękowych.

MP3 CD Burner

Akustyczna czwórka

Na wybrany wzornik tła wystarczy np. za pomocą metody przeciągania nanieść zawartość płyty.

Jest to narzędzie do łatwego i szybkiego nagrywania oraz ripowania muzycznych krążków CD. Od razu po uruchomieniu zaczyna się wyszukiwanie na twardym dysku plików MP3, WAV i WMA (w następnej wersji OGG), dodawanych do "muzycznej biblioteki". Wszystkie pliki w bibliotece ułożone są w określonym porządku (według wykonawcy lub gatunku muzycznego), bardzo to użyteczne, choćby po to, aby nagrać tematyczną składankę. Jeśli nie chcesz z niej korzystać warto wypróbować opcję wyszukiwania. Oprócz tego można dodać listy odtwarzania (M3U, PLS) albo pojedyncze utwory, przeglądając foldery na dysku. Bardzo przydatna jest opcja ustawiania przerw pomiędzy ścieżkami na płycie - oprócz kilkusekundowych oraz pozbawionych pauz, można ustawić efekt przenikania dźwięku pomiędzy uworami.

Akustyczna czwórka

MP3 CD Burner wykrywa także pliki, które mogą być niedokończone.

Program ostrzeże, jeżeli któryś z plików jest niedokończony (np. całkowicie nie ściągnął się z Sieci) lub zawiera wyłącznie ciszę, zredukuje różnice głośności oraz skasuje pauzy! Ripowanie, czyli zgrywanie muzyki z kompaktu do postaci skompresowanego (MP3, WMA), bądź nieskompresowanego (WAV) pliku, działa bardzo sprawnie. Od razu po włożeniu płyty CD do czytnika aplikacja łączy się przez Internet z bazodanowym serwerem informacji o płytach CD i nadaje nazwy utworom. Wszystko to odbywa się automatycznie, bez ingerencji użytkownika. Moduł nagrywający płyty obsługuje format CD-Text (odtwarzacze wyposażone w tę funkcję potrafią wyświetlić tytuł utworu) oraz technologię Burn-Proof, dzięki której trudniej uszkodzić krążek podczas nagrywania).

CD Label Maker

Akustyczna czwórka

Bogaty zestaw dostępnych wzorników (tzw. templates) na stronie producenta Acoustica, Inc.

Po nagraniu płyty warto opracować do niej okładkę oraz naklejkę. Specjalistą od tego typu zadań jest CD Label Maker. Dzięki niemu można zrobić to w kilka minut przede wszystkim dlatego, że automatycznie importuje nazwy i układ utworów z CD Burnera oraz listy odtwarzania M3U i PLS! Kreator pojawiający się na wstępie informuje o intencjach twórców programu, bo nazywa się "Potrzebuję wydrukować CD okładki, a naprawdę bardzo mi się spieszy...". Program umożliwia tworzenie etykiet na płyty oraz okładek na pudełka do CD, DVD oraz mini-CD (8 cm). Można skorzystać z bazy gotowych projektów lub wykazać się inwencją twórczą, wybierając z gotowych elementów, wstawiając tekst, importując grafikę z dysku, co najważniejsze, wszystko w bardzo wygodny sposób. Bezproblemowo odbywa się wklejanie i wycinanie elementów, a zawsze można powrócić do poprzedniego stanu dzięki funkcji wielopoziomowego cofania. Ocenę programu podwyższa dostępność na stronie producentahttp://www.acoustica.com atrakcyjnych zestawów gotowych do wykorzystania artpacków, zawierających po kilkanaście wzorów podkładów nadruków płyty CD/DVD i jej opakowania. W kolejności wystepowania są Frankie Powell Sugar & Spice Art Pack, Chris Willis Super Set, Travis Leonard Monster Pack, Rich Powell Super Set, Round Stuff oraz Spiral City oraz trzy zestawy serii ArtPack #1, #2 oraz #3. Wybrane z nich można też znaleźć na naszej płycie DVD PCWK 9/2003.