Al-Kaida: 11 września doczekacie się przyjemnej niespodzianki

Już pojutrze odbędzie się siódma rocznica historycznego ataku na wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Na kilka dni przed tą datą Al-Kaida zapowiedziała poprzez jedną z islamskich stron internetowych, że "szykuje pewną przyjemną niespodziankę".

Al-Kaida wykorzystała jedną z islamskich stron internetowych by ogłosić, że w siódmą rocznicę ataku na wieże World Trade Center świat doczeka się pewnej "przyjemnej niespodzianki".

Terroryści zarabiają na piractwie

Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych, Michael Mukasey, ostrzegł, że przestępcy i terroryści finansują swe operacje sprzedając pirackie oprogramowanie. To ponoć szybki sposób na zdobycie dużych sum pieniędzy.

Jak utrzymuje Mukasey, sprzedaż pirackich wersji oprogramowania i podróbek generuje duże zyski oraz sprzyja terroryzmowi. Dzięki piractwu zorganizowane grupy przestępcze, a niekiedy nawet terrorystyczne mają fundusze na swe operacje.

Patrz też: "Prokurator generalny: terroryści zarabiają na piractwie"

Oświadczenie, które zamieściła w internecie Al-Kaida, jest krótkie: "Poczekajmy na 11 września. Wtedy to, z Bożą pomocą, zobaczycie coś, co was uraduje". Grozę komunikatu potęguje fakt, że w jego tle - jak podają źródła - zamieszczono fotografię z ataku z 11 września 2001 roku.

Warto dodać, że komunikat pojawił się w sieci dzień po tym, jak stacja Al-Dżazira wyemitowała wypowiedź Ajmana az-Zawahiriego dotyczącą celów prowadzenia świętej wojny - dżihadu. "Numer 2" Al-Kaidy ostro zaatakował w niej Iran.


Zobacz również